View Single Post
  #77 (permalink)  
Vechi 19 apr 2012, 08:28:19
valeriaheres's Avatar
valeriaheres valeriaheres este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 18 iul 2010
Locaţie: Lupeni-Hunedoara, Romania
Vârsta: 61
Dieta: Operatie GS
Date: 170cm, 90kg
Mesaje: 1.160
Aprecieri acordate: 486
Am fost apreciat(a) de 488 ori in 288 mesaje
Smile Re: Slabute din Hunedoara

Citat:
Anterior postat de Liduta Vezi mesajul
Dragi hunedorence pazea ca vin si eu tare dupa voi.De o saptamina si un pic am inceput si eu dieta hipocalorica nu mi separe f.greu de tinut dar nu vad inca nici-un rezultat.Adevarul este ca atunci cind m-am inscris am scis ca am100 kg,dar cind m-am cintarit peste 3 zile am vazut ca de fapt aveam 102. Acuma asta e. Merg inainte .Eu mi-am facut jurnal la slabute peste50ani dar in seara asta am intrat si la hunedorence si m-am gindit sa va scriu.Am mult de luptat dar cu ajutorul slabutelor sper sa reusesc. Va pup pe toate si astept sfaturi de la voi. Cu drag Liduta
Foarte bine ai facut draga Liduta! sigur ca nu este greu daca ai vointa...ma bucur ca esti aici si voi fi cu ochii pe tine...pe curand draga mea...te astept la mine in jurnal.
__________________
http://forum.slabute.ro/jurnale-slabit-40-50-ani/jurnal-valeria-heres-5796.html
Un suflet ratacit la margine de apa...!
valeriaheres, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2589 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2072 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1298 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat