Subiect: Jurnal Ocsanel
View Single Post
  #8 (permalink)  
Vechi 01 apr 2012, 20:21:13
ocsanel's Avatar
ocsanel ocsanel este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 02 feb 2012
Locaţie: zurich, Switzerland
Vârsta: 45
Dieta: principiile montignac, mincam sanatos
Date: 155cm, 84.3kg
Mesaje: 595
Aprecieri acordate: 11
Am fost apreciat(a) de 9 ori in 8 mesaje
Implicit Re: Jurnal Ocsanel

Citat:
Anterior postat de Rallara Vezi mesajul
Ceau scumpa Ocsanel

Uau, nici nu stii cat ma bucur ca ti-ai facut jurnal
Sunt mandra de decizia ta de a te organiza si a-ti schimba stilul de viata, ca ai stabilit un numar de calorii si cateva principii de dieta. Despre Montignac nu cunosc prea multe, dar cu siguranta vei gasi slabutele de pe forum care te vor sustine si ele, toate impreuna cu siguranta vom reusi

Despre numarul de calorii ales de tine... ma mai leg umpic si gata. La mine, caculatorul nutritional imi zice ca pentru a slabi 0.5kg/sapt. as avea nevoie de 1533 calorii. Ei bine eu am ales sa scad aprox. 200, asa ca ingerez in jur de 1350. Si slabesc 0.5 kg/sapt. Acum... la tine apare acolo 1622 kcal... eu as fi zis sa incepi cu 1400/zi, sa ai de unde sa scazi peste 2 sau 3 luni. Dar nu mai insist, nu vreau sa te strsez si mai mult decat am facut-o. Desi... imi pare bine pe de o parte ca poate am avut si eu o contributie mica la alegerea ta de a-ti deschide jurnalel.


Indiferent daca tii cont sau nu, eu te sustin si iti doresc mult succes scumpa


Ba ai o contributie foarte mare, iesti un exemplu pentru mine multumesc pentru vizita, te mai astept
__________________
Jurnal Ocsanel
ocsanel, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1965 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1448 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 674 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]