View Single Post
  #8 (permalink)  
Vechi 05 apr 2012, 22:33:17
happygirldiana's Avatar
happygirldiana happygirldiana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: Juranal Simonna:)

Citat:
Anterior postat de Floriana Simona Vezi mesajul
Ca la carte vreau sa fie,gata ori sunt slabuta ori nu ma suntMultumesc frumos.Imi este teama de cele 90 de zile,acum ma interesam de alte diete,pe vara am tinut hipocalorica as putea spune,mai mult alimentatie sanatoasa si sport.Tu cu ce dieta ai slabit?
Eu cu Sfanta HipocaloricaTrag de ea de aproape 2 ani.Nu ca nu ar avea eficienta, ci pentru ca sunt eu cap sec!Slabeam frumusel cu ea, dar m-am ingrasat cu diverse ocazii gen sarbatori, angajare si program haotic, depresii,lacomie.SI asa mi-am bulversat oganismul si acum face pe al naiba, s-a blocat.Dar dieta o consider foarte buna si sanatoasa.Cumpatat sa fii, ca drastica nu e

A, si eu consider ca sportul m-a ajutat cel mai mult.In perioada in care am inceput sa fac Turbo Fire am slabit miraculos, vazand cu ochiiDar...no time, no Turbo fire

De ce ti-e teama de cele 90 de zile?
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de happygirldiana; 05 apr 2012 at 22:35:30.