Subiect: Jurnal nikole 89
View Single Post
  #8 (permalink)  
Vechi 11 mai 2012, 10:01:01
Polux's Avatar
Polux Polux este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 17 oct 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: Personalizata
Date: 169cm, 54.5kg
Mesaje: 2.430
Aprecieri acordate: 666
Am fost apreciat(a) de 793 ori in 569 mesaje
Implicit Re: Jurnal nikole 89

Citat:
Anterior postat de nikole89 Vezi mesajul
draga jurnal abia am terminat 45 de min de tae bo si ma simt foarte bine oricat de suparata as fi cand fac sport ma eliberez de toate . si un lucru f ciudat! cand incep mie cald apoi pana termin ma cuprinde o stare de bine si o racoare f placuta. am inceput sa fac sport doar de 3 saptamani si sunt aproape dependenta ma simt minunat! pacat ca vine sambata duminica si trebuie sa fiu cuminte ca iubi nu ma lasa cica ma fatai aiurea ei el cu ale lui eu cu ale mele daca ma face fericita am sa continui da pe furis
asta e meniul meu pe ziua de azi
CALORII INGERATE
Mic dejun, ora 08:06
Miere de albine, 20g - 61 calorii
Biscuiti de vanilie cu crema de vanilie, Tempo, 4g - 18 calorii
spaghete cu branza telemea, 150g - 263 calorii
Cafea, 200ml - 2 calorii
Apa plata, 200ml - 0 calorii

Gustare 1, ora 08:07
Apa plata, 500ml - 0 calorii
Portocale, 200g - 94 calorii

Prânz, ora 14:07
Apa plata, 500ml - 0 calorii
iaurt dietetic0.1% natura, 200g - 57 calorii
Ciorba de perisoare, Cetateregala, 300g - 218 calorii

Gustare 2, ora 16:07
Apa plata, 500ml - 0 calorii
Biscuiti de vanilie cu crema de vanilie, Tempo, 20g - 90 calorii

Cina, ora 18:27
Ciorba de perisoare, Cetateregala, 300g - 218 calorii

Gustare 3, ora 14:31
Portocale, 150g - 71 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1092 calorii

ACTIVITATI FIZICE
Stat in picioare, 10min - 15 calorii
Mers 2 mile/ora (3.2 km/h), pas incet, 50min - 65 calorii
Activitati casnice, 30min - 81 calorii
Tae-bo, Cardio, 43min - 391 calorii
Metabolism bazal - 1240 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1792 calorii
Buna Nikole

Sa stii ca sportul e minunat, dupa o tura buna de transpirat vezi lucrurile altfel!
Plus ca ai satisfactia ca ai facut ceva pentru tine, pentru sanatatea ta, fizicul si mintea ta!

Imi permiti sa iti dau cateva sugestii la meniu: incearca sa reduci dulciurile, eventual manca o data pe saptamana in prima partea a zilei ce vrei tu si in restul saptamanii renunta la ele.
Iar daca intr-o zi ai pofta de ele, la fel incearca sa nu le mai mananci dupa pranz. Poti manaca o data la 2 zile cateva cubulete de cioco neagra, peste 70%. Este sanatoasa si iti taie pofta de dulciuri, plus care mult magneziu.

Mananca mai multe calorii la inceput, daca faci si sport poti manca linistita 1200-1400 calorii la inceput, cu conditia sa fie din alimente sanatoase (fructe, legume, carne slaba, peste, lactate mai slabe, nuci, alune, migdale crude).

Iti urez un weekend minunat!
Polux, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1927 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1410 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1411 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]