Subiect: Jurnal Anca M.
View Single Post
  #8 (permalink)  
Vechi 27 mai 2012, 08:40:28
DanielaDa's Avatar
DanielaDa DanielaDa este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2012
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 39
Dieta: personalizata
Date: 170cm, 57kg
Mesaje: 881
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnal Anca M.

Citat:
Anterior postat de Anca M Vezi mesajul
Bună, Daniela! Am fost aşa ocupată zilele astea, încât abia dacă am mai avut timp de forum. Dieta merge mai mult decât bine - de fapt de asta am şi intrat rapid aici, pentru că trebuia sa mă laud puţin. Am ajuns oficial la greutatea dorită, după cum arată şi tickerul. M-am cântărit azi dimineaţă şi mai mare mi-a fost mulţumirea când am văzut că şi ultimul kilogram a dispărut. Tot mai am puţină burtică şi tot mai trebuie să fac mişcare destul de intens până dispare şi ea, apoi urmează perioada de menţinere.

În rest, nu am avut niciun minut liber pentru mine, iar când am zis că pot profita în sfârşit de două-trei ore mai de relax, de unde. Eram atât de obosită încât le petreceam dormind. Sesiunea nu a început încă, mai sunt aproape 2 săptămâni, dar deja am avut trei parţiale şi un examen propriu-zis, la care m-am descurcat.

Deci, per total, merge bine. Atât doar că în seara asta am dat puţin greş şi adineauri am ronţăit vreo 50g (cred) de snacksuri de la colega de cameră, pe care nu le-am mai trecut în meniu. Mâine dimineaţă, dacă nu mai plouă şi dacă nu mai e vreme aşa urâtă, trebuie neapărat să merg la alergat.
Neatza Anca!

Felicitari pentru ticker!
Nu-i bai 50g de chipsuri. Eu aseara am mancat 30 de prajitura cu ciocolata dupa ce deja imi depasisem portia de calorii. Si am mai baut si un salitos!

Sa ai o duminica frumoasa!
__________________
Jurnal DanielaDa
De unde procuram alimente cat mai naturale?



Masuratori
18.06 /
25.06 / 02.07 / 16.07
Brat:25cm / 25.5cm / 25.5cm / 25cm
Bust: 87.5cm / 87.5cm / 87.5cm / 87.5cm
Talie: 67cm / 65.5cm / 65cm / 64.5cm
Solduri: 92cm / 92cm / 92cm / 91cm
Coapsa: 53cm / 52cm / 51.5cm / 51.5cm
Burta: 79cm / 78.5cm / 77.5cm / 76.5cm
DanielaDa, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
DanielaDa, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1983 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1466 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]