Subiect: Jurnal Lavinia
View Single Post
  #8 (permalink)  
Vechi 06 mar 2010, 03:51:40
ianna's Avatar
ianna ianna este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 iun 2009
Locaţie: IL, Statele Unite ale Americii
Vârsta: 42
Dieta: sanatoasa verde si cu gratare
Date: 170cm, 64kg
Mesaje: 4.305
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 10 ori in 8 mesaje
Implicit Re: Jurnal Lavinia

Citat:
Anterior postat de justbelieve Vezi mesajul
Astazi am mancat asa:
Ora 7:jumatate de felie de paine neagra cu pateu de post.
Ora 10:2 covrigi(stiu ca nu e cea mai buna alegere dar la scoala chiar nu stiu ce sa-mi iau)
Ora 14:un mar
Ora 15:salata orientala(cartofi,oua,masline,rosii)
Ora 17: 5 biscuiti nedietetici
si vreau sa beau si o cana de compot de mere si atat pe ziua de azi

aa..si am facut si 40 de min pilates + 20 min zumba(as fi vrut sa fac mai mult dar am o febra musculara de ieri incat de abia pot sa ridic piciorul)
pentru febra musculara

ca sa nu o faci

inainte si dupa sport..inclusiv dans sau pilates.. trebuie sa faci min 3 minute pana la 7 minute intinderi... fiecare miscare numeri pana la 10 sau 15... un fel de yoga...

dupa sport faci dus ... si termini dusul cu jet de apa fierbinte...apa rece...apa fierbinte ..apa rece...cat poti de fierbinte si cat poti de rece... cateva dusuri asa...te si reinvigoreza...iar pentru sani ...genul asta de dus ...la mine a facut minuni... intareste masa musculara la sani

daca ai deja febra

faci baita si stai in cada ...si adaugi in apa aspirine si sare(gronzuroasa paraca ii zice... sarea mare...nu cea de bucatarie)... si stai asa relaxata...

nu forta muschii... daca vrei sa te reapuci de sport ...neaparat intinderi !...daca nu practica un yoga de incepatori...tot pe intinderi axat

ai rabdare cu corpul tau... nu fortza nota
__________________
rog in profil sa mentionati dieta pe care o tineti -Succes si la un cantar cat mai zgarcit
jurnal Dupa fapta si rasplata
Alimentatia cu prea putine calorii - Slabute.ro
Sfaturi, de prin forum, adunate
Dieta si alaptarea
ianna, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1835 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1318 kcal/zi. Pentru a slăbi 2.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1190 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]