View Single Post
  #8 (permalink)  
Vechi 18 iul 2012, 12:11:20
Anisieella's Avatar
Anisieella Anisieella este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 13 ian 2012
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Vârsta: 43
Dieta: Dukan
Date: 153cm, 59kg
Mesaje: 101
Aprecieri acordate: 7
Am fost apreciat(a) de 9 ori in 7 mesaje
Implicit re: Jurnal DianaIulia ~Sa ne distram slabind~

Citat:
Anterior postat de DianaIulia Vezi mesajul
Sunt Diana si am doar 23 de ani(cred ca uneori nu mi se potriveste aceasta varsta).Sunt noua pe aici si am descoperit "Slabute" din intamplare dar pana acum m-a ajutat foarte mult.De felul meu sunt mai timida si nu am comunicat prea mult cu slabutele de aici.Problema mea cea mai mare a fost mereu greutatea de pe la gradinita era mereu mai plinuta decat celelalte persoane.Am ajuns la 70 si chiar 71 de kg,insa niciodata nu am putut scade sunt nivelul de 60.Acum cand sunt destul de aproape sper sa reusesc.Sincera sa fiu am nevoie de sprijin mereu,mai ales de sfaturi de la slabute cu experienta.Sper sa veniti aici si sa ne cunoastem.
Salut, Diana, bine team gasit printre slabute! Si eu imi doresc din tot sufletul sa fac din slabit ceva distractiv si cred ca poate fi, depinde de atitudinea noastra. Ca modalitati de a slabi eu cred ca dansul poate sa -ti fie un aliat, de asemenea mi se pare distractiv sa sar coarda, sa fac miscari cand sunt in apa (gen gimnastica, inot) si mai e ceva, dar stii, si eu sunt cam rusinoasa si nu indraznesc sa-ti spun care e metoda preferata de a arde calorii. Mi-ar placea sa fie gatitul una dintre pasiuni si sa fac din gatitul mancaricilor cu putine calorii o distractie, dar ce sa fac, nu ma prea prinde, gatesc din obligatie. Poate la tine e altfel. Oricum, cel mai distractiv slabit e cel in gasca. Cu cat ti-s mai aproape prietenii care vor sa slabeasca cu atat mai distractiv si pentru ca primesti sfaturi, dar mai ales ca poate ai ocazia sa faci plimbari sau sport alaturi de alte persoane care au acelasi scop. Tu ce parere ai? Cum te poti distra slabind?