View Single Post
  #8 (permalink)  
Vechi 06 aug 2012, 07:30:52
Adina14's Avatar
Adina14 Adina14 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 12 mar 2011
Locaţie: Vâlcea, Romania
Vârsta: 22
Dieta: Vegan
Date: 163cm, 59.7kg
Aprecieri acordate: 1.432
Am fost apreciat(a) de 813 ori in 524 mesaje
Implicit Re: Ciclizare calorii

Citat:
Anterior postat de Slabuta Vezi mesajul

Buna Adina

Iti recomand aceste articole, unde am explicat in detaliu metoda ciclizarii, cand trebuie folosita, ce implica, care sunt rezultatele, etc.

Daca ai intrebari te rog sa le scrii

Ciclizare calorii / calorii zig-zag - Slabute.ro
Ciclizare calorii – informatii suplimentare - Slabute.ro

Ciclizare calorii, o altfel de abordare - Slabuta.ro
Buna, Marina!
Iti multumesc frumos pentru ca mi.ai aratat articolele.
Da, as avea totusi cateva intrebari
Pentru cat timp ar trebui sa urmez aceasta metoda de slabire? Doar pentru o saptamana sau pana cand voi ajunge la greutatea dorita?
Atunci cand o voi sfarsi perioada de ciclizare a caloriilor, va trebui sa inger media caloriilor pe saptamana?
Cand am slabit prima data mancam doar in jur de 1000-1050 de calorii dar acum m.am tinut undeva pe la 1100-1250, poate chiar si mai mult in unele zile. Ma bucur sa aflu ca am facut bine asa deoarece conform calculatorului, ar trebui sa inger minim 1204 calorii, pentru a pierde grasime intr.un mod accelerat.Cealalta metoda nu o pot urma pentru ca media calorica este de 1600 de calorii, destul de mult fata de nr de calorii cu care m.am obisnuit pana acum.Ar mai trebui sa mai astept putin sa ajung pana acolo, lucru pe care nu as fi prea incantata sa il fac
Cu toate acestea am si o zi in care ar trebui sa consum doar 963 de calorii.Este mult prea putin? Pana acum nu cred ca am scazut vreodata sub 1000 dar o zi pe saptamana nu cred ca mi.ar fi atat de greu.

Ultima dată editat de Adina14; 06 aug 2012 at 07:33:04.
Răspuns cu citat