View Single Post
  #8 (permalink)  
Vechi 27 aug 2012, 11:39:15
miris's Avatar
miris miris este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 10 aug 2012
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 47
Dieta: Hipocalorica
Date: 166cm, 77kg
Mesaje: 1.003
Aprecieri acordate: 752
Am fost apreciat(a) de 422 ori in 335 mesaje
Implicit Re: Jurnalul meu de călătorie. Miris

Hello! Sunt singura iar in casuta mea virtuala...
Azi mi-am propus un meniu de care deja vad ca nu m-am tinut... Am sarit peste gustarea de la ora 11, la care mi-am propus sa mananc o felie generoasa de pepene, pentru ca pur si simplu nu mi s-a mai cerut... Stiu, ar trebui sa o mut pentru mai taryiu gustarea asta, dar fructele ar fi fost mai ok sa fie consumate inainte de pranz. La gustarea a doua mi-am propus un baton Fibrobar Forte, cu l-carnitina si Omega 3. E foarte satios si imi da sentimentul placut de a rontai ceva dulce.
Mi-am cumparat mai multe astfel de batoane in ideea de a le consuma la serviciu, ca gustare de ora 11.
Am citit chiar aici pe forum cateva opinii negative privitor la batoanele astea. Cred ca. folosite in locul meselor principale, ar putea fi periculoase. Dar atata timp cat sunt folosite ca gustare, si nu ca inlocuitor exclusiv al alimentatiei normale, sper sa fie ok. Mi-am luat 50 de bucati, asa ca ar fi bine sa le pot manca fara probleme! Hihihihihi...
A avut vreuna dintre voi vreo experienta neplacuta cu aceste suplimente?
miris, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2193 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1676 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]