Subiect: Mancatul noaptea
View Single Post
  #8 (permalink)  
Vechi 14 sep 2012, 15:42:58
nastaseioana's Avatar
nastaseioana nastaseioana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 02 mar 2012
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 37
Date: 165cm, 65kg
Mesaje: 2
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Help! Manac noaptea

salut ,

sunt incepatoare pe acest forum si am nevoie de ajutorul vostru
in 3 ani am reustit performanta de a sari de la 57 de kg la 71 kg ( cantarite in aceasta dimineata cand m-a pufnit plansul) - la 1.67 m. Recunosc ca in mare parte le-am acumulat din cauza mea, a alimentatiei proaste si a dulciurilor. Toata vara am mancat legume si fructe insa datorita unor probleme la glanda tiroida am reusit sa dau jos doar vreo 2kg si 2 cm in talie. Problema majora este mancatul noaptea! O perioada am reusit si m-am abtinut insa acum este groaznic. Ma trezesc, ma duc si manac ( lapte cu paine, gem, unt, fineti,orice este DULCE, inclusiv o MILKA intr-o singura noapte) dupa care ma cult. Foarte rar constientizez ceea ce fac si atunci doar cand am terminat de manact. Sotul meu a incerc sa inchida usa la bucatarie insa nu a functionat! Cred ca este si pe fond de stres insa vreau sa renunt la acest obicei prost ptr ca in rest m-am pus la punct cu alimentatia din timpul zilei ( mese regulate, corecte, etc).
ce parere aveti de suplimentul crom?
nastaseioana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1606 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1089 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat