View Single Post
  #8 (permalink)  
Vechi 13 oct 2012, 14:21:01
Fulguta's Avatar
Fulguta Fulguta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 15 mar 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Mancat sanatos si sport
Date: 165cm, 56kg
Mesaje: 7.578
Aprecieri acordate: 851
Am fost apreciat(a) de 2.062 ori in 565 mesaje
Implicit Re: Obsesia pentru curatenie?!

Citat:
Anterior postat de andra_aly Vezi mesajul
Am zis sa incep asa, ca e mai funny
Buna, numele meu e Andra, si sunt obsedata de ordine si disciplina
Tu nu?
Buna iubita mea ,ba da sunt obsedata la maxim,si la mine in casa nu face nimeni nimic,ca mai sunt si posesiva ,suntem cinci in casa acum,eu si al meu ,soacra,mamii si o matusa si ce crezi daca vrea cineva sa-si spele vasele nu-i las pentru ca mi se pare ca nu le spala bine ,daca vrea cineva sa de-a cu matura sau sa aspire acelasi lucru,aragazul ,masina de paine... nu las pe nimeni ca am impresia ca le zgarie ,fiind din inox se vede imediat si am investit mult in ele ,si acum de ce nu las pe nimeni,pentru ca s-a intamplat de multe ori ce am scris,adica zgariat,sters doar la suprafa ,spalat cu urme.... si am zis decat sa se faca asa mai bine nu mai las pe nimeni,dar este destul de obositor pentru mine sa tin toata casa plus mancare ....stii ca eu nu prea cumpar nimic,fac totul in casa cu mana mea,nu ma plang pentru ca imi place la nebunie ,dar am zile rele stii ca sunt bolnavioara rau si cu coloana...cand parca nu mai apuc sa fac tot ce imi propun, am vrut sa-ti arat ca mai este cineva ca tine sau chiar mai rau ,nu esti singura,si sa stii ca la mine in casa este ok asa ,pentru ca toti sunt un pic ,lenesi,delasatori..dezordonati..si le convine sa fac .Si chiar sa stii ca asa fac seara ,adica nu ma culc pana nu aprind lumina in bucatarie si ma uit peste tot ,unde mai pui sa nu fie nici vasele in uscator ,deci maniaca.
__________________

Fulguta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2076 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1559 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1560 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat