View Single Post
  #8 (permalink)  
Vechi 24 oct 2012, 18:29:42
Aligrasa's Avatar
Aligrasa Aligrasa este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 04 ian 2011
Locaţie: Ardeal, Romania
Vârsta: 43
Dieta: hipocalorica sanatoasa-nutritionist
Date: 164cm, 79kg
Mesaje: 486
Aprecieri acordate: 100
Am fost apreciat(a) de 256 ori in 115 mesaje
Implicit Re: Jurnal athena1509 -O schimbare pana la Craciun

Citat:
Anterior postat de athena1509 Vezi mesajul
am sa incerc sa scriu aici cam ce mananc in fiecare zi si sa-mi spuneti pe unde gresesc sau pe unde ar trebui umblat. Nu tin o dieta anume pt ca nu sunt genul care sa pot urma fix ce scrie la carte..asa ca adaptez.

Astazi meniul meu este asa:
MD - o felie de paine cu 2 felii de sunca presata slaba
- o cafea cu lapte si zahar ( nu stiu cum sa fac renunt la zaharul din cafea, beau cafeua destul de dulce)
Pranz - salata cu orez basmatic, ton, castraveti murati si ff putin ulei de masline
Gustare - 1 mar
Cina - ciorba de legume
Si eu obisnuiam sa-mi beau cafeaua ff dulce,pe la dozatoare sau chiar si acasa nu-mi calculam zaharul,turnam asa,din ochi.De vreo 3luni aleg optiunea fara zahar la dozator si am cu mine in poseta cutiuta cu zaharina.Si zaharul zi de zi daca pui se aduna,asa ca mai bine pui ceva indulcitor mai natural(fructoza,stevie) sau daca nu,macar zaharina.Fara zahar eu nu-mi beau cafeaua niciodata.
Aligrasa, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1983 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1466 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 950 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]