View Single Post
  #8 (permalink)  
Vechi 20 nov 2012, 18:36:02
Narawen's Avatar
Narawen Narawen este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 23 mar 2010
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Vegană, fără alimente procesate și/sau cu aditivi
Date: 171cm, 71.4kg
Mesaje: 932
Aprecieri acordate: 122
Am fost apreciat(a) de 657 ori in 346 mesaje
Implicit Re: Ladylike Lore :Jurnal

Buna!
Inteleg ca acuma poate te grabesti sa slabesti, poate pentru revelion, poate pentru anul nou, swau doar pentru sufletul tau. Dar te rog, ai grija sa nu mananci sub 1000 de calorii, si te rog sa nu te simti vinovata ca ai mancat, sau mai rau, sa vomiti. Daca vrei sa nu te simti vinovata, fa un pic de sport. Uite, si eu am mancat acum o pizza, mi-a cazut extraordinar de bine. Da, dieta pe ziua de azi s-a dus, dar pot sa asigur ca nu voi pune nimic pe mine facand sport. Viata nu trebuie sa fie o obsesie. Eu ajunsesem la un moment dat obsedata si nu mai slabeam nimic, oricat incercam. Asa ca acum ma mentin. Nu mananc pizza in fiecare zi dar imi permit ceva bun periodic deoarece fac sport. Iti recomand sportul cu caldura si toate sentimentele de vina vor pleca!
__________________
Greutate de început 2 - 69 kilograme
Greutate finală dorită - 62 kilograme (31.12.2022)
Narawen, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Narawen, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2246 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1729 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1730 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]