View Single Post
  #8 (permalink)  
Vechi 06 ian 2013, 12:25:42
happygirldiana's Avatar
happygirldiana happygirldiana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: Jurnal Griga - Anul acesta POT!!!

Citat:
Anterior postat de Griga Vezi mesajul
Multumeeeesc! Ce primire frumoasa! Sa te tot ambitionezi sa faci ceva!

Da, voi face sport de 3 ori pe saptamana, sau, in cel mai rau caz (in saptamanile mai aglomerate) de 2 ori. In decembrie am avut pauza. Fac o data kangoo jumps (e singurul sport care mi-a creat dependenta) si de 2 ori aerobic. Uneori mai fac si pe bicicleta acasa, in weekend. Am din aceea eliptica.
La mine nu prea merge cu infometarea, ca in a 3-a sau a 4-a zi dau iama in toate Nu imi mai rezista organismul. Plus ca, daca te infometezi, vei slabi mai mult la inceput si apoi foarte greu sau deloc....ca ar trebui sa ii dai si mai putin. Plus ca yo-yo e la el acasa, apoi
Multumesc de sfaturi si de sustinere!!!
he he,ma bucur sa vad ca esti informata si ca respingi din start infometarea
as incerca si eu kangoo jumps dar in oraselul nostru inca nu se practica si sa dau eu banii pt o pereche de ghete d-alea...mai bine lasa!
Zumba nu iti place?Tae bo,Turbo Jam,Turbo fire,30 days shred?Tot cardio,aerobice,foarte bune toate.La fel si bicicleta,eu am statica si stepper,desi imi doream una eliptica,nu am avut banuti si m-am multumit cu cea statica.
Te pup!Ai grija de tine si sper sa ne mai auzim:*
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]