Subiect: Durere de stomac
View Single Post
  #8 (permalink)  
Vechi 07 ian 2013, 00:42:34
stroemirela's Avatar
stroemirela stroemirela este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 03 ian 2013
Locaţie: Zaragoza, Spania
Vârsta: 37
Date: 155cm, 69.5kg
Mesaje: 27
Aprecieri acordate: 14
Am fost apreciat(a) de 9 ori in 6 mesaje
Implicit Re: Durere de stomac

salut fetelor! scuzati-ma ca va raspund asa tarziu, dar azi am avut o zi plina... vizita la socrii apoi o serbare de zi de nastere. in prima jumatate a zilei durerea am simtit-o apoi a disparut ca prin minune. ce-i drept am mancat ceva mai mult decat zilele trecute, dar fara sa intrec masura, zic eu. ametelile cred si eu ca le am de la glicemia scazuta, dintotdeauna am avut probleme, chiar si cand eram gravida si mancam de toate si oricat o aveam sub limita. acum realizez ca dieta aleasa, care interzice vehement zaharul, nu cred ca imi prieste. saptamana asta am sa merg la un nutritionist si sper eu sa-mi faca o dieta personalizata, cred ca e cel mai indicat. ce-i drept m-am gandit la bani de nu am mers pana acum, din ce am citit, o sedinta la o clinica specializata costa in jur la 100 de euro si nu-s de colo, dar am s-o fac si pe asta. va urez noapte buna si sper sa ne vedem maine cu un cantar prietenos care sa ne sustina
__________________
Jurnal stroemirela
stroemirela, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1816 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1299 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 525 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat