Subiect: Jurnal LABELLO
View Single Post
  #8 (permalink)  
Vechi 12 ian 2013, 09:12:22
WhiteAngel's Avatar
WhiteAngel WhiteAngel este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 07 nov 2011
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 28
Dieta: Hipocalorica Personalizata
Date: 167cm, 00kg
Mesaje: 1.828
Aprecieri acordate: 600
Am fost apreciat(a) de 520 ori in 412 mesaje
Implicit Re: Jurnal LABELLO

Citat:
Anterior postat de labello Vezi mesajul
Ooo, da, am fost atat de decisa sa fac cunoscut lumii ce decizie am luat incat am uitat complet sa ma prezint, sunt Ema si sunt incantata sa vad ca am primit deja cateva raspunsuri.....si bineinteles incantata de cunostinta fetelor

WhiteAngel, cred ca din cauza anticonceptionalelor + cateva luni de stress puternic (la limita unei depresii, daca nu cumva chiar dadusem in asa ceva) + multe rontaieli sarate organismul meu a retinut apa......cat despre micul dejun, inca de cand eram in cls 1 nu am reusit sa mananc dimineata, imi aduc aminte ca ma certam cu parintii dimineata pt ca pur si simplu nu imi era foame iar ei insistau sa mamanc, dupa a fost liceul unde prima masa era pranzul la 11 inaite de ore iar la facultate, recunosc, prapad, mancam cand apucam, nu conta ce, oricum la 18 ani nu se depunea nimic plus ca dansam toata noaptea in club cate zile apucam pe sapt .....

in sapt care a trecut daca a fost foame intre mese sau la gustari m-am aprovizionat cu banane, pomelo sau ce fructe ma mai atrag...de obicei dupa sala, pe la 9-10 seara ma ia o mica foame, spre exemplu acum un pahar mare de lapte batut, 87 de calorii pt 200 de grame cu o felie de paine prajita......o sa incerc sa imi tin la zi meniurile, de obicei le fac dimineata pt toata ziua dupa care nu prea mai am timp sa le modific cu ce am mancat in plus, cat despre calorii si cantitati le cam pun dupa ochi pt ca produsele de aici nu prea seamana cu cele din romania, asa ca ma uit pe ambalaj si incerc sa gasesc ceva asemanator.....azi spre exemplu la pranz am mancat fondue savoyarde: 3 tipuri de branza, topita pe loc in vin alb, in care se baga bucatele de paine si pe care le mananci cu mezeluri si cartofi fierti, asa ca am bagat la calorii ce am gasit prin alimente(cascaval mezeluri etc) cat sa ajung cat de cat la un aport caloric aproximativ real.......duminica pranzul o sa fie in stil african, din nou o sa improvizez

Mihaela01, lasa lunea, eu am inceput intr-o joi, cand s-a decis cantarul meu sa ma sperie mai bine sa previi decat sa combati oricum din cate vad in poze esti pe drumul cel bun, continua, nu renunta
hmm si eu iau anticonceptionale pt menstruatie .. anul trecut am avut ceva probleme si nu am reusit pe alta cale, desi nu mi`am dorit sa apelez la ele ... de sapt viitoare incept a4a luna, trebuie sa iau 6 in total apoi sa vedem ce se mai intampla
eh, e bine si asa ca mananci bine in timpul zilei si ca nu te infometezi
in leg cu caloriile eu te sfatuiesc din proprie experienta sa le numeri asa din cand in cand .. sau acum la inceput pana inveti sa aproximezi .. dupa aceea poate deveni o obsesie, ca si in cazul meu .. so, mai bine previi asta si mananci sanatos, curat si nu vei avea probleme
apropo, frumos nume !
pupici si un weekend cat mai placut ! >D:<
__________________
.................................................. .......................................
_______
Jurnal de mentinere
- WhiteAngel
_________

If you never CHASE your dream, You will never CATCH them !
Mananc ca sa traiesc, nu invers !


WhiteAngel, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Greutatea este incorecta. WhiteAngel, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
Acest membru apreciaza mesajul lui WhiteAngel:
labello (12 ian 2013)