View Single Post
  #8 (permalink)  
Vechi 13 apr 2013, 15:38:26
tralala's Avatar
tralala tralala este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 08 aug 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: Dukan
Date: 170cm, 65.3kg
Mesaje: 8
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnalul meu -Tralala

Citat:
Anterior postat de Carmen789 Vezi mesajul
Uite ce am mancat eu cam in fiecare zi ,nu am vrut sa stau prea mult in bucatarie asa ca mi-am fiert ,oua,carne de pui ,ficatei si peste.
Ora 8- un iaurt dietetic 0,1% cu o lingura si jumatate de tarate de ovaz(se spune ca e obligatorie)
Ora 10- doua oua fierte sau unul intreg si albusul de la celalalt.(iti poti face si omleta dar fara sa pui ulei)
Ora 12- doi trei ficatei de pui fierti sau pe grill
Ora 14-peste fiert ,cod ,macrou sau alt peste
Ora 18 carne de pui fiarta sau pe gril(fara pielita)
Ora 22 un iaurt dietetic
Eu am ales sa mananc asa pentru ca e mult mai usor sa-ti pregatesti ce ai voie cat mai simplu si sa scapi de gatit .Poti manca mezeluri slabe de pui sau curcan ,dar dupa mine nu-s chiar asa de sanatoase si costa destul de mult.
Multumesc pentru meniu. Eu as vrea sa mai diversific, sa nu mananc in fiecare zi aceleasi lucruri gatite in acelasi fel pentru ca ma plictisesc. Ma voi uita pe forum la retete si imi voi face un plan de mancare.
tralala, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1893 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1376 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]