Subiect: Va fi bine
View Single Post
  #8 (permalink)  
Vechi 15 oct 2013, 17:01:40
rozica1965's Avatar
rozica1965 rozica1965 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa expert
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 30 aug 2010
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 58
Dieta: gastric sleeve
Date: 154cm, 77kg
Mesaje: 68.156
Aprecieri acordate: 47.414
Am fost apreciat(a) de 45.907 ori in 24.999 mesaje
Implicit Re: Va fi bine

Citat:
Anterior postat de Michelina Vezi mesajul
Si eu sunt obsedata de slabit - si cred ca n-am devenit bulimica pentru ca imi displace profund ideea de vomitat. Cuma mers cu 3 zile de mere?> Ai reusit? Mie mi se pare imposibil - eu lesin de foame si dupa o zi de mere. Poate nu e bine sa-ti propui schimbari asa de radicale in timp asa de scurt - vei fi trentata sa cedezi si vei reveni la bulimie. Poatre mai bine o politica a pasilor marunti. Cate un obicei bun pe saptamana. Pare asa de simplu - si pare ca e prea putin dar nu e deloc asa.

Saptamana asta de exemplu incerc sa nu mai mananc dupa ora 6 seara. Luni am reusit, ieri am dat-o in bara. Azi sper sa reusesc. De indata ce voi reusi sa nu mai mananc seara voi introduce un nou obicei bun. Si incerc sa mananc numai cand imi este foame. Mananc orice si mai exact orice imi place - fara reguli dar incerc sa mananc cand imi este foame si pana cand ma satur. Si incerc cand mananc sa nu fac altceva ( asta inca nu am reusit) - de obicei citesc sau scriu la calculator sau vorbesc cu familia incercand sa aflu ce au facut in timpul zilei. dar imi acord un moment sa vad daca m-am saturat ( ar trebui sa invat sa mananc mai incet - pentru moment infulec ca si cum n-as fi mancat niciodata in viata mea - mi-ar place sa devin mai delicata)
Cu infulecatul am si eu probleme.....din cauza meseriei......Intr-un minut iti mananc doua castroane de ciorba........sau 3 cotoaie........si exemplele pot continua!
__________________
Acest membru apreciaza mesajul lui rozica1965:
Dreamss (18 oct 2013)