Subiect: Jurnal Mihastef
View Single Post
  #8 (permalink)  
Vechi 02 ian 2014, 20:07:51
mihastef's Avatar
mihastef mihastef este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 11 ian 2012
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 38
Dieta: Rina's 90
Date: 160cm, 79kg
Mesaje: 153
Aprecieri acordate: 45
Am fost apreciat(a) de 104 ori in 85 mesaje
Implicit Re: Jurnal Mihastef

Merci Rozica.
Astazi am incheiat capitolul "grasuta".De maine voi incepe o viata noua,intrand in noul an am inceput sa reflectez catre un viitor mai bun,o viata mai sanatoasa.De maine ma apuc de regim,desi imi va fi foarte greu la inceput,pt ca ai mei sunt obisnuiti sa le fac cate ceva dulce mereu si nu stiu cum se face ca mereu cand ma apuc de cate un regim le vin tot felul de idei pt a le face cate ceva bun,va trebui sa rezist tentatiilor.Cel mai greu imi este sa renunt la paine si dulciuri,le ador,dar va trebui sa inghit in sec si sa beau un pahar cu apa cand imi vine pofta.
Ma motiveaza faptul ca aspectul meu fizic s-a alterat ingrozitor de mult,rezistenta mea la efort s-a diminuat considerabil,nu ma mai pot juca cu fiul meu atat cat vrea el pt ca obosesc imediat si deja aproiatii incep sa-mi faca observatii ca m-am ingrasat cam mult,iar asta ma scoate din minti.Cand ma uit in oglinda am depresii,nu a mai ramas nimic din slabuta care eram odinioara.nu va faceti idei ca as fi fost vreo fotomodela,dar macar aveam 63 kg inainte de prima sarcina si aratam cat de cat mai omeneste.Acum nici o haina nu-mi mai vine bine,pantalonii ma strang foarte tare de acum zici ca explodeaza pe mine daca ma asez,dar am inceput sa am si dureri foarte mari de coloana,mai ales cand merg sau stau mult in picioare si asta tot din cauza greutatii se datoreaza.
De maine voi intra la regim.pentru ca mi-am promis mie ca voi fi o slabuta pana la vara,pentru ca m-am saturat de comentariile rautacioase ale celor din jur si pentru ca vreau sa fiu o mamica frumoasa si supla pt copii mei.
Va pup si mai vb maine.
__________________
Jurnal de slabit Mihastef


mihastef, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1982 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1465 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui mihastef:
crissa08 (07 ian 2014), rozica1965 (03 ian 2014)