View Single Post
  #8 (permalink)  
Vechi 29 ian 2014, 16:29:30
jolye79's Avatar
jolye79 jolye79 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 21 mar 2010
Locaţie: CT, Romania
Vârsta: 44
Dieta: hipocalorica
Date: 163cm, 61.8kg
Mesaje: 2.186
Aprecieri acordate: 98
Am fost apreciat(a) de 530 ori in 366 mesaje
Implicit re: De data asta nu am sa ma dau batuta, am sa fiu o slabuta sanatoasa

Citat:
Anterior postat de MAEVA Vezi mesajul
Miscare fac aproape in fiecare zi,bicicleta de apartament intre 30 - 40 min,si mers rapid cand vremea este frumoasa intre 40- 50 min si plus la lucru unde este foarte multa miscare
E foarte bine. Ai grija sa dai pauza muschilor sa se refaca. Sportul - o zi da, alta ba. Daca faci zilnic acelasi tip de sport extenuezi muschiul si nu prea ai rezultate. Ai putea o zi sa lucrezi pe bicicleta, iar in ziua urmatoare sa lucrezi bratele. E un exemplu, nu-i musai sa faci asa. Daca antrenamentul este foarte intens, pauza trebuie sa fie chiar si mai mare. Vezi si tu cum te simti. Oricum, nu face sport daca ai febra musculara.
Poate inveti sa folosesti si calculatorul de calorii de pe site. E foarte util in controlul alimentatiei.
__________________
Jurnal 2010
Jurnal Jolye79

Jurnal 2014 http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...4-a-12483.html
jolye79, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1951 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1434 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1435 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]