View Single Post
  #8 (permalink)  
Vechi 30 dec 2014, 11:24:07
happygirldiana's Avatar
happygirldiana happygirldiana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: Jurnal roxy04~Noua Casuta

Buna, Rox!
Casa de piatra si multa sanatate, fericire, intelegere iar Dumnezeu sa va binecuvanteze iubirea cu un pruncusor, cat mai curand!
Si eu am avut nunta anul acesta, in iunie, acum, la fel ca si voi, ne dorim un bebe sanatos, cand va considera Dumnezeu ca e momentul potrivit, va aparea. Dar am zis ca il voi "ajuta" si eu cum pot. Incerc sa nu mai fumez, sa mananc cat mai sanatos si sa dau din nou kilele astea jos, le-am pus la loc dupa ce imi atinsesem targetul, aveam 66 de kg...eh, ce vremuri.
Tu? Cum abordezi "problema"? Faci ceva miscare? Ce si cat mananci?
Sa stii ca si eu am lucrat ture de noapte, tot pe la 22-23 de ani, in paralel am tinut si piept tentatiilor, oboselii si am reusit sa imi mentin un stil de viata sanatos care m-a ajutat sa slabesc.
Sunt convinsa ca daca ai putina vointa si vrei sa iti implinesti dorinta, vei reusi.
Eu chiar ieri am recitit cateva din paginile jurnalului meu din vremea cand inca eram in tara si lucram, de pe vremea cand slabeam si ma transformam intr-o femeie mult mai sanatoasa si mai sigura pe ea. Mi-am reamintit cata ambitie avea si stiu ca inca e pe undeva...
Trebuie sa iti gasesti ambitia, vointa, motivatia ai avea-o: sanatatea si un bebe :-)
Sa fii sanatoasa si sa ai spor in tot ce faci!
Te pup!
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui happygirldiana:
roxy04 (01 ian 2015)