View Single Post
  #8 (permalink)  
Vechi 13 mar 2016, 13:25:24
roxy04's Avatar
roxy04 roxy04 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 26 ian 2010
Locaţie: Campulung-Arges, Germania
Vârsta: 31
Dieta: un stil de viata sanatos...
Date: 160cm, 101kg
Mesaje: 3.823
Aprecieri acordate: 94
Am fost apreciat(a) de 274 ori in 200 mesaje
Implicit Re: Menstruatie peste sarcina?????

Citat:
Anterior postat de jessik Vezi mesajul
pt sanatatea ta, si mai ales pt copil cand va fi, ar trebui sa ai putina grija la alimentatie. dc nu incerci macar ? e greu dar nu imposibil, incearca sa mergi la sala regulat, sau sa mergi f mult pe jos.
e posibil sa dureze si ani de zile, sau sa se agraveze si sa nu poti face copii deloc. decat sa te chinui cu o sarcina f greu de dus, mai bine te chinui sa mananci sanatos si sa faci sport
E usor sa spui asta cand nu sti programul persoanei, cand lucrezi 12 ore intr-o fabrica stand in picioare si totul vine cu viteza pe o banda, ridici lazi si alte chesti nu cred ca iti mai arde de sala!!! In fine eu am scris povestea mea, nu sunt singura femeie grasa care vrea un copil, am fost la doctor am facut controale tot, mi-a spus ca ar fi perfect daca as slabi cateva kg ca ar fi mai usor de dus sarcina...in rest mi-a spus ,, spor la treaba!,, am intalnit femei slabe care s-au chinuit mai mult timp sa faca un bebe, depinde de la femeie la femeie...
Nu spun ca in programul meu super stresant nu am incercat cat de cat sa fac ceva, nu am mai baut cola de la revelion si tinand cont ca beam cola in loc de apa (peste o sticla 2l pe zi) iar de mancat nu mananc cine stie ce si mananc multe ciorbe ca imi plac, mie mi s-a spus ca nu din cauza alimentatiei sunt asa ci din cauza unei probleme avute in copilarie mi-a dat hormonii peste cap de accea raman si greu insarcinata si dupa prima sarcina e posibil sa se regleze si sa slabesc, acu o sa vad, oricum multumesc pentru sfaturi, o zi frumoasa!
__________________
Jurnal roxy04



Pentru mai multa vorbarie va invit aici: CASUTA SLABUTELOR



Jurnal roxy04~casuta mea (arhivat)



Vreau sa fiu slabuta!

Vreau un stil de viata sanatos, nu vreau diete!

,,Fi frumoasa oricand si oriunde pentru ca nu sti cine te priveste!,,
Răspuns cu citat
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui roxy04:
Laura (13 mar 2016), mihaela2011 (13 mar 2016)