Subiect: Jurnal roxy04
View Single Post
  #8 (permalink)  
Vechi 11 nov 2016, 08:44:36
roxy04's Avatar
roxy04 roxy04 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 26 ian 2010
Locaţie: Campulung-Arges, Germania
Vârsta: 31
Dieta: un stil de viata sanatos...
Date: 160cm, 101kg
Mesaje: 3.823
Aprecieri acordate: 94
Am fost apreciat(a) de 274 ori in 200 mesaje
Implicit Re: Jurnal roxy04

Citat:
Anterior postat de nikytour Vezi mesajul
si eu imi doresc de mult un al doilea copil. acelasi lucru mi l-a spus si mie dr. pana la urma mi-a descoperit un fibrom (destul de mare) si am ajuns la cutit. dupa, in 6 luni am pus cam 10kg. motivul pt care m-am apucat de slabit a fost faptul ca m-am simtit rau in week-end intreg(tensiune mare, tahicardie). plan de atac: la supermarket sau magazine, un cos de legume, salata verde, lamai, grefruit si piept de pui, vita slaba, peste; naut sau fasole la cutie+ton pt o salata rapida cand nu ai timp si bineinteles iaurt/chefir si branzica proaspata/perle de branza. nu uita de gandirea pozitiva(mai ales ca tb sa ne culci infometata) si lichide( eu beau f multe ceaiuri care ajuta si la slabit).
Sa te ajute Dumnezeu sa ai un al 2 lea bebe!
Ccrede ma ca vreau sa elimin alimentele nesanatoase din meniu nu vreau sa ma infometez, nu as putea unde lucrez eu sa ma duc cu o salata in burta pentru ca in cateva zile as pica pe jos, o sa mananc cat sa ma simt cat de cat satula dar in nici un caz numai salata, vreau sa fie ceva de genu: friptura, pana acum o tranteam intr o tigaie pe jumatate plina cu ulei si o lasam acolo pana se rumenea mai tranteam pe langa si un ou ceva o scoteam pe un servetel ca colcaia de ulei, in schimbare ar suna asa: o friptura la gratar/cuptor cu ceva legume sau o salata si eventual oul ala fiert nu prajit, cam asa as vrea sa schimb, nu vreau sa ma infometez!!! Dar multumesc, fiecare idee e binevenita!
Te pup, o zi buna!!!
__________________
Jurnal roxy04



Pentru mai multa vorbarie va invit aici: CASUTA SLABUTELOR



Jurnal roxy04~casuta mea (arhivat)



Vreau sa fiu slabuta!

Vreau un stil de viata sanatos, nu vreau diete!

,,Fi frumoasa oricand si oriunde pentru ca nu sti cine te priveste!,,