View Single Post
  #8 (permalink)  
Vechi 12 mar 2009, 16:16:49
mireillelm's Avatar
mireillelm mireillelm este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 09 mar 2009
Locaţie: galati, Romania
Vârsta: 35
Date: 168cm, 83kg
Mesaje: 10
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit dieta

Buna,in vederea dietei nu pot spune ca e o dieta anume dar am sa va dezvalui cum si ce mananc ca sa ma sfatuiti ,poate nu mananc ce trebuie; dimineta:un ou fiert cu o cana de ceai; lapte cu musli (cand nu am timp);branza dietetica cu salata;un iaurt ;sunca presata de pui etc...pranz ( nu pot lua pranzul la aceiasi ora ,este vreo problema??)piet de pui la gratar cu tot felul de salate (acum a venit primavara si fac salata verde ceapa si ridichi,salata de varza sau salata din sfecla)cioarba de pui;supa ;piure(am auzit ca cartofi nu sunt asa de buni la o dieta???)amestecuri de legume ...seara de obicei un iaurt o fructa o salata dar de obicei mananc pe la 15-16 si seara vin de la sala si nu mai mananc decat o fructa si beau multa apa.La inceput dupa ora 20 ma apuca o foame dar acum pot spune ca nu mai am nevoie de nimic decat de apa dupa ora 18-18:30.In rest o sa citesc pe aici pe forum si o sa mai iau cate o reteta .va pooop

mireillelm, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2397 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1880 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]