Subiect: Jurnal Adriana20
View Single Post
  #8 (permalink)  
Vechi 14 apr 2010, 18:05:23
Adella's Avatar
Adella Adella este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 18 iun 2009
Locaţie: Bucuresti, Statele Unite ale Americii
Vârsta: 37
Dieta: Dieta personalizata
Date: 157cm, 57kg
Mesaje: 12.038
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 15 ori in 9 mesaje
Implicit Re: Jurnal Adriana20

Citat:
Anterior postat de adriana20 Vezi mesajul
Buna,fetelor!Ma numesc Stefana(dar imi place mai mult Adriana),am 20 de ani,90 de kg(vreau sa slabesc 32 de kg) si locuiesc in Italia de 3 ani.In Romania locuiesc in Roman.De azi am inceput dieta si sper la cat mai putine kg.Sa va zic ce am mancat azi.La micul dejun am mancat 2 oua fierte tari cu o felie de paine prajita integrala.Pe la 10-11 am simtit nevoia sa rontai ceva si am mancat un mar.La pranz,pe la 13:30(l-am asteptat pe prietenul meu sa mancam impreuna) am mancat piept de pui la gratar cu salata(rosii,castraveti,salata verde,ulei extravergine de masline si putina sare) si un iaurt degresat de 125g.Mai acus o sa rontai iar un mar.La cina,pe la 17:30-18 o sa-mi fierb 2-3 cartofi.O sa va tin la curent cu progresele.Succes la toate fetele!
Imi pare bine Adriana Eu sunt Adella
Bine ai venit alaturi de noi
Vad ca deja ti-ai facut un plan de bataie ..te asteptam sa ne scrii meniul zilnic ..te sfatuiesc totusi sa folosesti si calculatorul avansat de nutritie de pe site ,e super util si asa invet sa mananci sanatos ..uite aici linkul http://forum.slabute.ro/intrebari-ra...html#post10749
Sport faci?
Mult succes!!
Adella, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1661 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1144 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 370 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]