View Single Post
  #8 (permalink)  
Vechi 14 apr 2010, 21:34:03
ras_cristalin's Avatar
ras_cristalin ras_cristalin este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 09 aug 2009
Locaţie: Suceava, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Mancare sanatoasa
Date: 171cm, 84.3kg
Mesaje: 6.253
Aprecieri acordate: 7
Am fost apreciat(a) de 163 ori in 79 mesaje
Implicit Re: Jurnal... Corina3434

Corina, eu sunt foarte mandra de tine ca ai avut curajul sa spui lucrurilor pe nume si sa recunosti ca este ceva de schimbat. Bine ai venit la noi, sper sa fie inceputul unei prietenii lungi si frumoase.
Deci te mai despart 5 kg de BMI 18. Nu-i rau, din moment ce deja stii ce ai de facut. Ca sa depui kg intr-un mod frumos si sanatos, e bine sa faci si sport... ca sa pui muschi pe tine, sa fii in forma. In plus, sportul da si putina pofta de mancare, ajuta si starea generala de sanatate. Nici nu se poate mai bine
Spune-ne care sunt felurile tale preferate de mancare, cele dupa care salivezi sau salivai si nu ne spune unul sau doua, spune mai multe. Astfel vei sti ce sa gatesti sau ce o sa o rogi pe mami sa iti pregateasca numai ce iti place si e sanatos.
Cu timpul, cand te vei obisnui sa papi mai diversificat si fara frica... poti sa mai adaugi niste calorii zilnic. Uite, noi papam 1000 pe zi minim ca sa slabim, poti sa papi si tu 1000 sau 1200... dar adaugate treptat.
Gata, pun punct sla sfaturi, ca sa nu iti fac capul calendar de pe acuma am tot timpul de acum inainte, daca ne vizitezi zilnic
Ti-am scris cu toata prietenia si buna intentie... sper sa mai vorbim, mie imi place sa vorbesc cu gandacei tineri ca tine simt si eu ca mai intineresc
__________________
Răspuns cu citat