View Single Post
  #8 (permalink)  
Vechi 23 iul 2009, 19:20:49
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Vrea cineva sa se ingrase?

Citat:
Anterior postat de Dirty Diana Vezi mesajul
Ei bine, am sa incep cu inceputul:
07:00 dimineata eu mananc cereale cu lapte si cafea cu lapte
10:00 ma dau in vant dupa fructe,deci mananc visine, nectarine, prune(au carbohidrati si vitalizeaza organismul)
13:00 tocanita cu ciuperci, cu friptura de pui si salata de rosii cu castraveti
16:00 o inghetata, apoi o prajitura gatita in casa
Meniul nu este com[let, deoarece nu am luat inca cina.

Dupa cum ai vazut, am grija ca meniul meu sa fie echilibrat: contine atat fructe si legume, cat si lipide, glucide, proteine si carbohidrati.
Si nu in ultimul rand, tin mult la gustarile din 3 in 3 ore maxim (cam asa imi cere mie stomacelul). Consider ca este sanatos stilul meu de viata si propice ingrasarii, dar....
mai astept....
Apropo de sport,imi place sa fac exercitii dimineata: niste abdomene, niste fandari, si nu mai stiu cum se mai numesc in continuare. Le fac pentru a fi in forma, sa nu gafai de oboseala cand vreau sa prind autobuzul de exemplu...
In legatura cu acest site, din nimereala am dat de el, dar am vazut multa actiune si interactiune pe el, dar si multa prietenie si sinceritate , asadar am decis ca numai asa as putea face schimb de informatii PRETIOASE pentru sanatate, care este mai buna decat toate.
In primul rand, mie mi se pare ca mananci aproape de un regim de slabit
Acum poate cantitatile sunt altele?!

Dupa, pentru tine, cel mai recomandat este sportul cu greutati, sa mai muschi pe tine

In al treilea rand, aveam o colega in liceu, care manca exagerat de mult, un sandvis dintr-o paine impartita in jumate cu vreo 300 gr sunca, rosii, castraveti, cascaval si asta asa era o gustare, la cantina manca portii duble si nimic, era un betisor gata sa se rupa.

Ei, ce s-a intamplat mai tarziu. Am fost si la aceeasi facultate, si in anul 2 s-a umflat ca un butoi, nu exagerez, dintr-o data a inceput sa se ingrase si a ajuns sa urmeze diete de slabit, ma intreba pe mine cum slabesc. Si stupoare, la fel, mama ei este slaba pana in ziua de azi. Deci asemanarea cu tine perfecta.

Ce cred eu ca , la aceasta varsta corpul tau este in dezvoltare si crestere, asa ca nu trebuie sa fii panicata, fa in continuare ceea ce faci, mananca la ore regulate, ca organismul sa se obisnuiasca, dupa care, papa lucruri sanatoase, fara fast-food-uri si alte prostii, nu lua in nici un caz vitamine , asa a facut colega mea si vad ca nu i-a adus fericire ingrasatul
Cum a zis si Mishutza, nu zaharului, alimentelor procesate, bauturile cargazoase....

Si ce mai vreau sa incerci. Fa-ti de exemplu pentru aiz, calculul de calorii, vreau sa vad la cate calorii ajungi

Daca nu ajungi la numarul de calorii specific varstei tale e clar ca nu te vei ingrasa

Si mai studiaza si aici: Vrei sa te ingrasi? - Slabute.ro
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat