View Single Post
  #8 (permalink)  
Vechi 23 apr 2010, 20:59:58
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Vreau sa slabesc sanatos si sa imi schimb metabolismul

Citat:
Anterior postat de claudiaolteanu Vezi mesajul
va multumesc pt primire
pana acum de cate ori am inceput cate un regim am renuntat dupa o perioada, dar de aceasta data sut hotarata; sper ca avandu-va pe voi alaturi sa reusesc, deoarece al meu sot nu ma prea sustine; spune mereu ca nu se vede - dar de data asta vreau sa "vada"
pai sa va povestesc ce am papat eu azi:
- dimineata - 3 rondele de ananans proaspat+1 gref mic
- la 10.30 - am papat un pumn de alune - a fost un Gheorghe pe la birou
- pranz - o salata de legume de sezon cu zeama a 1/2 lamaie +2 lingurite de ulei de masline+un praf de sare+piper si 1 feliuta de paine "slabesti mancand" - poate ati auzit si voi de ea
- la ora 17.00 am papat un mar
-la ora 19.30 am ajuns acasa de la birou si am papat o bucatica de branza de oaie de dimnesiunea unui deget (si lung si lat si gros ) cu 1 rosie mica si 1 castravete mic.
Apa beau cam 2,5 -3 l /zi.
Acum sa zicem ca fac sport - am o centura care o tin pe burtica cam 1/2 ora (adica 3 sedinte repetate ) - are si caldura.
in week end mi-am propus sa pap niste carnitza fripta (deocamdata nu stiu exact de care), pt ca toata spatramana am stat pe ierburi.
ma bucur ca va pot spune voua ce pap, pt ca asa ma si monitorizez - cu jurnalul nu tine , ca ma pacaleam singura


Per total este bun meniul, dar eu totusi iti scriu unele corectii si tu incearca sa le aplici

Mic dejun trebuie mai consistent, este cea mai importanta masa din zi. Fructele pune-le la gustari, nu la mese principale.

Langa salata de la pranz merge mai degraba proteina, cum este carnea sau pestele decat painea Painea se mananca la mic dejun, si nu e obligatoriu sa fie una careia i se face publicitate cea mai buna paine este cea care are continut de fibre ridicat si are germeni sau tarate.

Si cina este bine

Legat de sport, centura nu este si nu va fi sport
Sport inseamna miscare, nu o centura care te tine pe loc.

Recomand cardio, gen mers pe jos in pas alert, dans, tae-bo, zumba, aerobic, asta inseamna sport
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii