View Single Post
  #8 (permalink)  
Vechi 26 iul 2009, 20:49:20
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Un jurnal...pentru schimbare!

Citat:
Anterior postat de break_away Vezi mesajul
Maine e o noua zi!
Citat:
Anterior postat de break_away Vezi mesajul
Nici nu stiu cu ce sa incep ....dar stiu unde vreau sa ajung. Nu stiu cum voi ajunge unde mi-am propus si in cat timp dar cu siguranta va veni si ziua in care ma voi bucura ca am putut sa spun: " am reusit!"
Ma ingrozeste ziua "de maine", prima zi in care oficial se incepe o dieta si cred ca ar trebui sa o denumesc altfel..dar oare cum?..
Toata viata am tinut diete dupa diete, chiar si cand nu era nevoie. Am vrut sa fiu slaba, apoi mai slaba ..si tot asa. Era usor sa incep o dieta, era si mai usor sa tin o dieta si in final era foarte usor sa ma urc pe cantar si sa vad rezultatul.Eram asa de multumita!! Atatea kilograme s-au dus...deci puteam incepe alta dieta ( aici am exagerat un pic, nomal ca faceam pauze, ideea este ca dietele erau o "jucarie" pentru mine).
Azi, mancarea este cel mai mare dusman al meu. Mananc ca sa pot avea o viata normala. Mananc ca sa ma pot ridica din pat, sa ies pe strada sa merg la lucru, sa fac cumparaturi.Mananc ca sa pot zambi..... si totusi imi e greu sa zambesc.
M-am saturat de atata mancare dar am nevoie disperata de ea, de mancarea asta atat de....nici nu stiu cum sa ii zic..periculoasa.
Sper ca acest jurnal sa reprezinte o schimbare pentru mine, de aceea l-am si denumit asa. As vrea sa scriu cate ceva in el in fiecare zi si o sa fac tot posibilul sa imi fac timp.
Maine e o noua zi, imi doresc sa fie una mult mai frumoasa ca azi.
Acum 2 ani eram "varza" si am scris 2 pagini despre cum imi vad eu viata peste acei 2 ani si anul asta in noiembrie ar trebui sa trag linia, dar imi e frica ca voi constata ca nu am realizat mai nimic din ce mi-as fi dorit ( la momentul acela mancarea nici nu intra in calcul).
Cam atat pentru azi. Voi mai scrie si maine ...si poimaine ...si tot asa..
Deocamdata ..Noapte buna!

Buna si bine ai venit in familia noastra

Iti doresc mult succes in ceea ce ti-ai propus si fii sigura ca va veni si ziua in care vei putea spune:"Am reusit"

Cred ca din cauza multiplelor diete ai ajuns sa mananci putin de frica sa nu te ingrasi
Sa iti spun ce a observat eu. Ma studiez de ceva timp si aseara am ajuns la o concluzie, metabolismul meu a devenit mult mai vioi ca inainte, drept dovada imi permit sa pap cam orice de ce mi se face pofta dar am grija la cantitati.

Ei, acum 3 ani, era o teroare, daca mancam o patratica de ciocolata nu scapam nepedepsita si la fel am tinut multe diete care mi-au incetenit tare mult metabolismul si ma ingrasam din orice. Dar de cand am luat-o rational si am slabit treptat, cam 2 ani pana am ajuns la greutatea asta si m-am stabilit definitiv la ea, nu mai am probleme de genul asta si imi plus am vazut ca nu mai metabolismul asa de lenes. Eu cred ca infometarile, dietele drastice, subnutritia fac daune grave corpului, il pune intr-o stare de alerta, si orice papi el asimileaza de frica unei noi diete

Fii alaturi de noi, noi te vom ajuta cu sfaturi, fetele de aici unele au slabit deja multe kg, altele abia sunt la inceput, dar toate sunt deschise sa te primeasca si sa te ajute

Mult succes si sa ne mai auzim
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii