Subiect: Jurnal Cara
View Single Post
  #8 (permalink)  
Vechi 28 apr 2010, 19:15:37
Cara's Avatar
Cara Cara este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 26 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 33
Dieta: nu urmez inca :))
Date: 167cm, 64kg
Mesaje: 25
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Cool Jos cu slaninuta odata!

Fetelor vine vara,soare,caldura.mareeee ..rochite vaporoase,fustite si pantalonasi scurti ,chestiile astea nu merg foarte bine si cu o burtica maricica si ceva sunculite prin parti .Deci,trebuie neaparat sa scapam de ele.Da si eu m-am gandit ca ar fi cazul,acum pe ultima suta de metri ,poate reusesc sa mai remediez cate ceva.In primul rand aerobicul (de 3 ori pe saptamana,mai mult nu pot,din cauza prg de la fac :p).Apoi dieta....am auzit ca drojdia de bere e foarte buna in diete,am incercat'o si eu acum ceva luni si luam de 3 ori pe zi cate o lingurita amestecata cu putina miere si o cam mers...am scazut cativa centimetri buni in solduri si talie (eu ma masor:p),insa apoi logic nu m-am mai putut abtine si iar am inceput sa mananc nesanatos .Acum,vreau sa incep iar,insa nu sa tin o anumita dieta stricta ci sa mananc cu mai putine calorii .Stiu ca se poate,am vazut si eu cand am inceput sa slabesc ca pot,si am vazut si aici multe fete care au reusit so sper s mearga totul bine.O sa va mai tin la curent.Daca stiti mancaruri bune si mai dietetice asa va astept cu mare drag sa imi scrieti.Multa bafta si voua! puuup
__________________
Nimeni nu e liber daca este sclavul corpului.
Cara, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2108 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1591 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 817 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]