View Single Post
  #8 (permalink)  
Vechi 04 aug 2009, 20:14:51
meapasarica's Avatar
meapasarica meapasarica este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 20 iul 2009
Locaţie: Alba Iulia /Kristianstad, Suedia
Vârsta: 40
Dieta: nici una :)
Date: 156cm, 49kg
Mesaje: 3.607
Aprecieri acordate: 826
Am fost apreciat(a) de 689 ori in 299 mesaje
Implicit Re: Le journal d'Anca

Citat:
Anterior postat de ianna Vezi mesajul
Bine ai venit printre noi Anca si la un cantar cat mai zgarcit

daca nu iti place sportul poate te va tenta mersul... in casa ...afara...la dus.. la gatit ...tot timpul mergi pe loc ..ridica genunchii....fa foarfeca cu picioarele ...mergi pe varfuri ...de fiecare daca cand iti amintesti...nu doar ca vei capata picioare frumoase dar te ajuta si la consumul caloric

Succes
Buna Ianna!

Sarumanutza pentru sfaturi...sunt deosebit de bine venite si in acelasi timp importante pentru ca simti k cineva te sustine ..e o idee buna sa merg pe varfuri...mama povesteste knd eram mai mica obisnuiam sa merg mult pe varfuri...o sa fac asta.. si o sa incerca sa ma misc cat mai mult chiar si in casa...sa urc scarile in fuga samd...

Am unele zile in care mananc ca o descreierata si nu ma pot orpi de la mancat, asta afost ieri..as fi mancat si o vaca, un cal , un porc etc..ce sa mai zic am fost dezastru ieri...cu greu mi-am infranat foamea...ceai ceai ceai si iarasi ceai
Aastazi in schimb am mancat atat de putin, am facut la fel de multa sau putina miscare ca si ieri si nu mi-a fost deloc foame.. Am baut o cafea cu lapte de dimineata, am mancat o feliuta de pepene galben pe la 11 si la amiaza am fiert niste orez integral cu linte, fara grasime doar cu sare , si acum seara am mancat un pic de ciorba de perisoare, foarte putina...si sunt mandra de mine ....doamne dar de ce nu pot fi toate zilele asa...Na..o fi ceva cu organismu..nu stiu...

Foame si pofte cat mai putine va doresc

Anca
meapasarica, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1329 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 812 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1071 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]