Subiect: Jurnal emi
View Single Post
  #8 (permalink)  
Vechi 17 mai 2010, 20:38:30
emiliaemi's Avatar
emiliaemi emiliaemi este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 17 mai 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 34
Dieta: nr calorii
Date: 163cm, 50kg
Mesaje: 11
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal emi

sigur ca vreau observatii... ce am zis in alambicatura de mai devreme e ca am o lipsa de vointa datorata faptului ca nu sunt intr-o situatie critica cu slabitul, dar totodata nici nu vreau sa ajung in acea situatie in care m-ar apuca brusc vointa. Ma invart intr-un cerc, asa... De asta am apelat la numaratul caloriilor, asta permitandu-mi sa manac orice, cu conditia sa le tin numarul. Nu ma supar ca "m-ai certat" ca imi prinde bine. Tot ce vreau e sa nu va ingroziti prea tare de gafele pe care o sa le mai gasiti pe la mine. Mi-e si jena fata de cele care tin dietele constiincios si strict, de asta ma scuz prin faptul ca la mine nu e nimic urgent si ca urmez mai mult un regim de disciplinare (constand in trei mese principale si gustari cat pot de mici intre, ore relativ la fel de la o zi la alta si, intre mese, distante cu bun simt). Ce-i in paranteza e opusul stilului meu de viata anterior lunii aprilie cu care nu imi dau seama prin ce minune nu saream 55 de kilograme. Seara frumoasa!
emiliaemi, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1428 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 911 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1170 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]