View Single Post
  #8 (permalink)  
Vechi 18 mai 2010, 19:12:41
Adella's Avatar
Adella Adella este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 18 iun 2009
Locaţie: Bucuresti, Statele Unite ale Americii
Vârsta: 37
Dieta: Dieta personalizata
Date: 157cm, 57kg
Mesaje: 12.038
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 15 ori in 9 mesaje
Implicit Re: Exemple de meniuri Dukan faza I

Meniu nr 3


  • 10 -iaurt degresat,ceai negru cu lapte semidegresat
  • 14 - rulada din piept de pui cu ficatei si sos de iaurt cu usturoi(doar farfuria cu sos am mancat-o )



    Merita incercat!!Daca va place mancare picanta au iesit perfect
    Inainte de toate am lasat atat ficateii cat si pieptul la marinat cu sare,piper si usturoi..am pus folia si le-am lasat 1-2 ore apoi:
    Am dat in fiert ficateii cam 3-4 minute pana s-au intarit ..daca sunt bucatile mari mai bine lasa-ti sa se fiarba mai bine ..pieptul se face imediat la cuptor si riscati sa se arda fara sa se patrunda ..apoi am infasurat ficateii de pui in fasii subtiri si am prins cu scobitori ..unul-2 depinde de caz..am pus foarte putin unt pe foaia pergament ..dupa care i-am asezat in tava (cuptorul incalzit in prealabil 10 min)..i-am pus la cuptor ..iar din 10 in 10 min i-am verificat ..temperatura medie ..eu am 8 trepte ..am lasat la 4..aa i-am condimentat cu boia de ardei iute,curry,piper,sare,tarhon
  • 17 - 2 lingurite de miere(mi-a fost rau)
  • 19 - omleta cu ficatei de pui si piept de pui
Adella, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1661 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1144 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 370 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat