View Single Post
  #8 (permalink)  
Vechi 21 mai 2010, 13:59:13
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Ce putem face cand simtim ca nu mai putem?

Citat:
Anterior postat de adrianita18 Vezi mesajul
Buna fetelor....sunt sigura ca la un momendat toate ati simtit acelasi lucru pe care il simt si eu acum...dupa atatea diete si exercitii vine o perioada in care simti ca nu mai ai putere sa te trezesti dimineata sa o iei din nou de la capat cu inca o zi de cura...si pana la urma ajungi sa cedezi...fara sa te gandesti ca pentru o zi de placere,mai tarziu ai sa platesti cu mai multe zile dintr-o cura pe care o detesti.......
Asta e situatia in care ma aflu eu akum....sunt constienta ca trebuie sa slabesk...si pana la urma ma apuk de dieta,reusesk sa o tin 2-3 zile si apoi se gaseste cineva care sa ma ispiteasca...si asa ajung sa renunt in nou...Rugamintea mea este sa fim alaturi una de alta sa reusim sa invingem kg in plus care sunt atat de incomode si au un aspect de-a dreptul ingrozitor....Astept mesajele voastre cu ce putem face in momente de genu asta...va pup si va urez o seara placuta
Astfel de momente intervin atunci cand ai un istoric bogat in ce priveste slabitul.

Eu am tinut diete peste diete, si la un moment dat am clacat, pentru ca nu mai suportam astfel de viata

Concluzia care mi-am tras-o a fost sa nu ma impovorez din prima cu prea multe cerinte. De exemplu, vreau sa slabesc, vreau sa imi fac muschi, vreau sa fac mult sport, vreau..... vreau....

Cred ca procesul de slabire trebuie sa fie mai organizat si lucrurile care iti propui sa nu te oboseasca sau obsedeze

Iti stabilesti mai intai un meniu, de care incerci sa te tii cat mai mult, chiar daca la inceput mai ai abateri nu conteaza, continui, nimic nu iese bine din prima...

Incepi sa introduci sportul, la inceput lejer, pe parcurs ii cresti timpul si intensitatea...

Apoi iti stabilesti si alte teluri..

M-am lungit, ideea era sa nu va lasati chiar daca se mai intampla sa clacati
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat