View Single Post
  #8 (permalink)  
Vechi 02 iun 2010, 20:16:09
valentynavalentyna27's Avatar
valentynavalentyna27 valentynavalentyna27 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 25 mai 2010
Locaţie: botosani, Romania
Vârsta: 32
Date: 178cm, 82kg
Mesaje: 906
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Arrow Re: Jurnalul "valentyna"

buna din nou... a trecut un pik mai mult decat am zis..dar sunt ff ocupata in perioada asta...

j ramasese sa va zik povestea mea...
cred ca prima mea dieta a fost prin cl 8...pt ca atunci incepusem sa realizez cat de important este infatisarea... pt prima data adik atunki nu stiam io prea multe pt a putea slabi... asa ca vazand la tv o reclama cu niste pastile am zis k o fi bn sa incerc...avea un gust fff nasol si sincer in loc sa dispara pofta de mancare(asa cum zikea in acea reclama) din contra organismul meu parca cerea din ce in ce mai multa mancare si nu ma puteam abtine...asa ca atunki am pus 5 kg pe mn...
dupa acele pastile m-am descurajat total si nu am mai vrut sa incerc nimic...nu prea bagam io in seama cum arat...cantarul niki nu il foloseam...asa ca timpul trecea...

abia in cl 9 cand am racit si a trebuit sa merg la spital m-am speriat cate kg aveam...asa ca din nou am incercat sa fac ceva sa scap de ele...atunci am luat o reteta dintr-o revista... era fff drastica mai ales dupa cum mancam io inainte... dar la cat de suparata eram atunki nu am mai bagat asta in seama si am zis ca trebuie sa incerc orice... era o reteta cu orez din cate imi amintesc...numai orez...

o sa va povestesc continuarea mai tz pt ca acum vreau sa ies la o plimbare cu fetele
valentynavalentyna27, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2007 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1490 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]