View Single Post
  #8 (permalink)  
Vechi 25 aug 2009, 22:52:02
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Dieta Personalizata de la nutritionist

Citat:
Anterior postat de aalina2003 Vezi mesajul
.. tot o data la trei zile nu reusesc sa ma tin de dieta...sar calul rau de tot. asta imi incetineste ritmul de slabit..si mai ales, ma necajeste tare-tare..asa au fost toate dietele mele,...ca am si eu in urma cateva..poate gresesc fiindca ma cantaresc zilnic cum vad ca am slabit un pic, imi dau cu stangul in dreptul... ma plang si eu aici, ca jurnal nu m-am invrednicit sa deschid.poate maine...

Buna Aalina

In primu rand, pune cantarul intr-un loc ascuns, si ii faci vizita cat mai rar, ca altfel nu vei ducea dieta pana la capat si mereu vei claca

In al doilea rand, daca tot mai calci stramb intr-o zi, fa-o inteligent Fa mai mult sport si arde tot ce ai ingerat

Apoi, gandeste-ti niste clisee motivationale., sigur ai motive pentru care vrei sa fii slabuta si sigur vrei sa te rasplatesti intr-un fel cand vei ajunge la greutatea ideala

Hai ca se poate, nu ceda, daca ai vointa treci peste toate in viata asta, slabitul este cea mai simpla problema, noi il privim complicta si cu cat ne complicam cu atat nu reusim nimic

Pupicei si ori de cate ori vrei sa calci in stanga vino aici si "plange-te", te vom ajuta cu sfaturi
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat