Subiect: Jurnal Mika
View Single Post
  #8 (permalink)  
Vechi 01 sep 2009, 10:06:08
mika_me's Avatar
mika_me mika_me este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 25 aug 2009
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 36
Dieta: Hipocalorica
Date: 162cm, 76.9kg
Mesaje: 6.209
Aprecieri acordate: 306
Am fost apreciat(a) de 1.091 ori in 480 mesaje
Post Re: Jurnal Mika

buan dimi drag jurnal..sau mai bine zis, buna ziua..astazi sunt cu moralul la pamantam descarcat acum niste poze facute la munte pe la incepututl verii si, am ramas muta..ma consideram plinuta..n-am fost in viatat mea slaba(poate pana in clasa a2a sau a3a)..dara cum am vazut pozelel alea..sunt de-a dreptul grasa..uoff...suna atat de uraaat:"sunt grasa, sunt grasa!"..imi repet asta de vreo jumate de ora..stau in fata calculatorului...si imi spun"eu sunt grasa!"..cum am putut oare sa ajung aici???uoff..mi-as fi dorit atat de mult sa fi realizat din timp, de la primele 2 kilograme care imi amenintau silueta..am zis k de data asta voi reusi, voi fi si eu fotomodel...dar am momente, ca acum, de exemplu, cand ma intreb"oare chiar pot face asta?"..sprijin am gasit aici..singurul de altfel..ast apentru ca ai mei cand aud ca m-am apucat iar de dieta rad si imi spun "mdah, pentru cat timp?3 zile, o saptamana, doua?"..nu ii condamn, am inceput de atatea ori, fel si fel de diete, si nu m-am tinut de ele, incat e greu de crezut ca de data asta va fi altfel...oare voi avea si eu cu 10 kilograme mai putin...ma intreb..asta e o zi proasta..sunt botosasa si mi-e dor de iubi meu..care e in voiaj...
mika_me, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2237 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1720 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1204 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]