View Single Post
  #8 (permalink)  
Vechi 26 iul 2010, 22:09:57
danielbaiatu's Avatar
danielbaiatu danielbaiatu este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuţ în trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 10 iul 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 44
Dieta: Keto usor modificat
Date: 164cm, 66kg
Mesaje: 2
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Question Re: Ce parere aveti despre meniul meu?

Citat:
Anterior postat de justbelieve Vezi mesajul
Important este sa mananci sanatos si sa-i dai organismului tot ceea ce are nevoie.Mie mi se pare ca mananci cam putin,nu stiu daca ajungi la 1000 kcal,dar depinde mult si de cantitati.
Sigur ca alergatul ajuta.De fapt orice sport ajuta,conteaza sa fie practicat de cel putin 3-4 ori pe saptamana.
Ce alimente ar trebui evitate pe perioada dietei?
-sucurile
-cartofii prajiti
-carnea grasa
-painea nu stiu daca nu trebuie consumata.O poti inlocui cu cea graham/neagra/de secara si sa mananci maxim 2 pe zi.
-pastele si orezul sa le mananci cat mai rar
-dulciurile din comert
Eu am 167 am 30 ani sunt barbat si am 75 kg iar in ultimul timp mananc in jur de 1700 kcal desi calculatorul imi spune ca ar fi bine sa bag pana la 2300 kcal sa slabesc 0,5kg pe saptamana, ideea e ca ma simt satul cu tot ce mananc. Intrebarea mea estre nu cumva mananc prea putin o fi bine , o fi rau pt sanatate mai ales ca nu ma grabesc sa slabesc . Multumesc si scuze ca sunt in afara subiectului de pe acest topic
danielbaiatu, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2541 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2024 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 2283 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat