View Single Post
  #8 (permalink)  
Vechi 10 aug 2010, 13:08:54
RaluRalu's Avatar
RaluRalu RaluRalu este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 14 iun 2010
Locaţie: -, Romania
Vârsta: 44
Date: 164cm, 61.3kg
Mesaje: 3.563
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnalul de cursa lunga 110 Kg - 90 Kg - Maria2480

Citat:
Anterior postat de maria2480 Vezi mesajul
Eu stau la etajul 8, si intentionez sa urc incepand de saptamana viitoare 4 etaje pe jos ( acum sunt in perioada aceea din luna cand prea mult efort strica ).

Iata meniul de pranz:

Crema de legume - 300 g - 153 calorii
Piept de pui la gratar - 100 g - 131 calorii
Salata de rosii si castraveti ( doar legumele taiate si amestecate, fara ulei) - 300 g -81 calorii

Total calorii pranz: 365

Calorii consumate pana acum: 879 din 1256 ( necesar zilnic )

Au mai ramas pentru Gustarea nr. 2 ( daca va fi cazul) si pentru cina : 277

Mancarea la pranz este mancare de restaurant, deci se poate manca dietetic chiar si la restaurant, conditia e sa alegi lucruri usoare si sanatoase. Hmmm, n-as fi zis

Pentru cina, cel mai probabil voi apela la un iaurt dietetic, pe la ora 19.00 ( cand ajung acasa) - de 375 grame, insumand 128 calorii.

Am baut pana la ora aceasta 1,5 L apa si o cana ceai verde.
Buna, Maria!
Suna tare bine meniul tau de astazi Ai fost tare cumintica! Acum mai trebuie doar sa introduci incet-incet un pic de sport... Urcatul scarilor e foarte bun pentru inceput... Dar sa plece si " musafirii"
Te pup dulce si iti doresc multa bafta in continuare!
Slabire usoara!

RaluRalu, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
RaluRalu, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2060 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1543 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1027 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]