View Single Post
  #8 (permalink)  
Vechi 23 aug 2010, 08:44:57
deadcountess's Avatar
deadcountess deadcountess este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 07 mai 2010
Locaţie: Trondheim, Norvegia
Vârsta: 46
Dieta: DUKAN +semivegetariana
Date: 163cm, 52.1kg
Mesaje: 4.152
Aprecieri acordate: 755
Am fost apreciat(a) de 584 ori in 420 mesaje
Implicit Re: Ma dor genunchii de la sport

Citat:
Anterior postat de sakura Vezi mesajul
si mie mi se intampla chestia asta..si am fost la medic....e normala la orice varsta...nu e ca ai 19 ani...iti soliciti genunchii si nu ar trebui sa simti nimic..chiar daca suntem tineri nu suntem de fier.

acelasi lucru il patesc si sportivii de performanta.

iar noi, mai ales ca lucram cu greutati...e normal.

solutia? evita exercitiile carete solicita prea mult...eu faceam fandari cu gantere si am renuntat la ele. lucrez picioare doar la aparatul ala la care impingi orizontal placa....renunta la bicicleta statica si alege eliptica...si pe nivel usor nu greu.

si eu fac pauza de sala....tot asa..dupa 2 luni am facut o luna pauza...

ca si calmare...incearca un unguent gen bengay....si daca ai posibilitatea..poarta pe genunchiul dureros fase elastice speciale (sunt de cumparat...e ca o genunchiera fara burete).
Sakura, ti-a zis medicul ca e normal sa te doara
Eu zic totusi ca trebuie verificat sa nu fie vre-o problema de articulatii, si mai bine sa astepte cu exrcitiile care solicita genunchii pana vorbeste cu un medic, decat sa faca sport ca eroul si sa se oblojeasca cu ben ***. E drept ca sportul e important si benefic, dar nu atunci cand produce durere. in plus exista o gramada de alte exercitii pe care le poate face fara sa solicite genunchii pana apuca sa ajunga la medic.
__________________
'
Vrei sa incepi o dieta dar nu stii cum sa alegi? Citeste prima data aceasta clasificare!

http://forum.slabute.ro/diete/tipuri...tml#post912052


"subgrup"
http://forum.slabute.ro/mentinere/gr...etri-9779.html

[/URL]
Răspuns cu citat