View Single Post
  #8 (permalink)  
Vechi 03 sep 2010, 15:47:31
joanna18's Avatar
joanna18 joanna18 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 26 iun 2010
Locaţie: Targoviste, Romania
Vârsta: 31
Date: 170cm, 58.8kg
Mesaje: 277
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: As vrea sa slabesc 3-4 kg pana incepe scoala

Citat:
Anterior postat de ubita lu tzutz Vezi mesajul
poi nu ma infometez neeaparat...asa m-am obisnuit,dar ar trebui sa slaesc cam 6 kg,ptr k am 62 cam asa,si nu stiu cum sa scap mai repede de burtica si solduri
Bună şi bine ai venit!
Îţi înţeleg nerăbdarea de a scăpa de şunculiţele nedorite, dar stai un minut şi gândeşte-te: nu ai pus kilogramele astea în două zile aşa că nici nu poţi să ceri să scapi de ele într-o săptămână, fără să-ţi şochezi organismul.
E bine să ai răbdare, să slăbeşti treptat, în aşa fel încât mâncatul sănătos să devină un mod de viaţă şi corpul tău să fie obişnuit cu el, pentru ca după dietă să nu dai iama în mâncare şi să pui la loc tot ce ai dat jos

Citeşte ce ţi-a recomandat slabuta şi alege o dietă sănătoasă pentru că eşti încă în creştere şi nu trebuie să te privezi de elemente nutritive.
Eu cred că dacă renunţi la sucurile din comerţ, prăjeli, grăsimi rele, dulciuri (bine, poţi gusta câteodată, că ştiu că e greu) şi faci şi mişcare, o să scapi frumos de grăsime. Încă îţi poţi educa organismul, că e tânăr
Aaa, să nu uit, e crucial să mănânci dimineaţa!

Mult succes şi să vii cu veşti bune!!
__________________

Jurnalul Ioanei - lupta mea cu mine


"Voinţa puternică nu este numai ştiinţa de a dori şi de a obţine ceva, ci şi ştiinţa de a renunţa la ceva, în caz de nevoie."


"Voinţa şi puterea nu ajung: omul trebuie să ştie ce vrea şi ce poate."
Răspuns cu citat