View Single Post
  #8 (permalink)  
Vechi 12 oct 2010, 12:16:21
deadcountess's Avatar
deadcountess deadcountess este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 07 mai 2010
Locaţie: Trondheim, Norvegia
Vârsta: 46
Dieta: DUKAN +semivegetariana
Date: 163cm, 52.1kg
Mesaje: 4.152
Aprecieri acordate: 755
Am fost apreciat(a) de 584 ori in 420 mesaje
Implicit Re: Barbatul ideal - cum este el?

Citat:
Anterior postat de slabuta Vezi mesajul
Cum credeti ce inseamna in ziua de azi un barbat ideal. Vremurile se schimba, oamenii se schimba, vreau sa vedem daca acele calitati care erau acum apreciate 100 de ani mai sunt de actualitate.
Intersanta intrebare. Si pe mine ma distreaza cum se schimba "prioritatile" de-a lungul anilor.
Mama avea o matusa foarte batrana (o mai are si acum dar a trecut de 100 si nu mai e pe aceeasi lungime de unda cu noi) care povestea ce fericita era cand s-a casatorit cu sotul ei mai mare cu 20 de ani decat ea, care era de famile buna, avea avere, si se purta foarte galant cu ea. Iar bunica (mai exact sora ei mult mai tanara) i-a spus ca in vremurile de azi (adica perioada comunista) nu mai conteaza averea, de fapt nici nu mai prea exista, familiile de boieri au fost exterminate, si important e ca viitorul sot sa aiba servici bun, ca restul nu conteaza, casa iti da statul.

Faza distractiva e ca astea erau sfaturi pt mine care aveam vreo 7-8 ani pe vremea aia

Eu in schimb niciodata n-am tinut niciodata cont nici pe avere, studii, pozitie sociala, etc. Teoria mea e mai ciudata : n-as putea niciodata avea o relatie cu un barbat cu care nu am putea fi cei mai buni prieteni daca am fi de acelasi sex
__________________
'
Vrei sa incepi o dieta dar nu stii cum sa alegi? Citeste prima data aceasta clasificare!

http://forum.slabute.ro/diete/tipuri...tml#post912052


"subgrup"
http://forum.slabute.ro/mentinere/gr...etri-9779.html

[/URL]

Ultima dată editat de deadcountess; 12 oct 2010 at 12:25:24.
Răspuns cu citat