View Single Post
  #8 (permalink)  
Vechi 29 oct 2010, 13:46:13
LicuriciColorat's Avatar
LicuriciColorat LicuriciColorat este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 apr 2010
Locaţie: -, Romania
Vârsta: 31
Dieta: Alimentatie sanatoasa si echilibrata+sport
Date: 166cm, 62kg
Mesaje: 8.144
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Smile Re: A fi sau nu o femeie independenta?

da sunt pro independenta
bunica mea casnica fiind ii spunea mamei:'tu sa muncesti,sa ai banii tai,ca de nimeresti unu deala de face mutre la orce,apoi viata grea o sa ai'...asa ca mama a lucrat si a dus bani in casa de tanara
eu sunt la fel,consider ca pana si ciorapii tra sa mi i'au din banii mei,nu as suporta sa stau pe banii lui,sa'i dau explicatii ce si cum,eu stiu ca indiferent cat de bun ar fii el m'ar considera o intretinuta si nu suport gandu asta
visu meu de mica era asta:' sa plec din orasu natal(in strainatete visam),sa fac ceva cu viata mea(o cariera),sa castig bani,sa'mi iau o masina si dupaia sa fac casa si familie'
deci clar nu cred ca cineva imi v'a schimba vreodata prioritatea:'de a face bani eu singura'(nu spun,poate v'oi ajunge o intretinuta nu stiu unde te duce viata sau ce greutati te ajung sa fii nevoita sa stai,dar acum nu ma gandesc la posibilitatea asta-poate sunt naiva-tata zice ca sunt vise de pustoaica dar eu vreau sa'mi demostrez ca pot)
__________________
Revolta-te iar si iar pana mieii vor devenii lei.
http://forum.slabute.ro/jurnale-slabit-adolescente/jurnal-licuricicolorat-3358-401.html#post484828
Răspuns cu citat