View Single Post
  #8 (permalink)  
Vechi 08 dec 2010, 12:55:57
ras_cristalin's Avatar
ras_cristalin ras_cristalin este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 09 aug 2009
Locaţie: Suceava, Romania
Vârsta: 36
Dieta: Mancare sanatoasa
Date: 171cm, 84.3kg
Mesaje: 6.253
Aprecieri acordate: 7
Am fost apreciat(a) de 163 ori in 79 mesaje
Implicit Re: Se poate slabi purtand greutati?

Citat:
Anterior postat de Laura Vezi mesajul
Fetelor citeam undeva ca o mare vedeta, mai exact Demi Moore poarta greuati si astfel se mentine in forma ..... spunea ca in fiecare zi cand sta prin casa isi leaga de ea greutati .... si astfel la sfarsitul zilei e ca si cum ar fi facut cateva minute bune de fitnes.......nu stiu.....sa fie asa???????? se poate slabi daca avem greutate legata de noi???????...e adevarat ca atunci cand ai greutate mai mare consumi mai multe calorii...dar ma intrebam daca e valabil si pentru greutatea care nu e greutatea reala....adica greutati aditionale????....voi ce spuneti
Buna Laura
Nu stiu daca e adevarat... sau daca e sanatos. Am vazut ca e mai bine sa fac sport cu greutati, chiar m-a ajutat mult. Dar sa-ti atasezi greutati de corp in timpul zilei daca le pui in zona spatelui, te doare spatele... daca le pui pe maini, obosesti si nu-ti mai vine sa ridici mainile, pe picioare la fel. Nu cred ca avem cum sa le distribuim uniform. Doar daca se inventeaza vreun costum de sport facut din saculeti cu nisip
Eu daca port paltonul gros iarna si bocanci grei in picioare si geanta mare si grea, car dupa mine vreo 5-7 kg. Dar tot atatea kg am
__________________
Răspuns cu citat