View Single Post
  #8 (permalink)  
Vechi 21 dec 2010, 15:12:49
deadcountess's Avatar
deadcountess deadcountess este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 07 mai 2010
Locaţie: Trondheim, Norvegia
Vârsta: 46
Dieta: DUKAN +semivegetariana
Date: 163cm, 52.1kg
Mesaje: 4.152
Aprecieri acordate: 755
Am fost apreciat(a) de 584 ori in 420 mesaje
Implicit Re: Ati avut vreodata perioade de depresie?

Citat:
Anterior postat de CezaraCezarului Vezi mesajul
Si deja devine monoton, plictisitor, o perioada buna si apoi una proasta si tot asa la infinit. => definitia vietii.

Cred ca as fi preferat sa nu am inteligenta de loc, sa fiu o scarba materialista si hedonista care are ca singur tel sa-i fie ei bine, si asta cu orice pret. => Amin to that!

Si mai adaug ceva ce-mi place/ma face sa ma simt bine de rau sau rau de bine de la Palahniuk: "Your birth is a mistake you'll spend your whole life trying to correct". Nu zic ca se aplica universal, dar eu asa ma simt de cand ma stiu. Asta daca tot am vazut ca se vorbeste pe subiectul cu avorturile, ca mie cam asta nu-mi place, ca decizia ca eu sa ma nasc si sa exist in lumea asta... a fost luata de altcineva.

Exact, asta e viata, si atunci ce ar trebui sa-mi placa la ea?

Niciodata n-am dat peste un citat care sa se potriveasca mai bine cu ce gandesc.

De la problema deciziei de a ma aduce pe lume ajung sa nu consider ca odraslele ar avea prea multe obligatii fata de parinti ci invers, ei nu sunt o consecinta a faptelor mele ca sa trebuiasca sa pun confortul lor psihic inaintea confortului meu psihic.

Si inca o dovada ca sunt chiar cu toate acasa: eu nu sunt in stare sa ma adun, sa fac ceva, dar sunt in stare (sau incerc si doar mi se pare ca sunt)sa incurajez o gramada de oameni in perioadele lor proaste.
__________________
'
Vrei sa incepi o dieta dar nu stii cum sa alegi? Citeste prima data aceasta clasificare!

http://forum.slabute.ro/diete/tipuri...tml#post912052


"subgrup"
http://forum.slabute.ro/mentinere/gr...etri-9779.html

[/URL]
Răspuns cu citat