Subiect: Jurnal ellamina
View Single Post
  #8 (permalink)  
Vechi 05 ian 2011, 22:16:19
VentoFreddo's Avatar
VentoFreddo VentoFreddo este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Jurnal ellamina

BUna, Ella, iti scrisesem deja un mesaj dar l-am scris din greseala
Postul negru(infometarea) e o mare prostie, si ai invatat-o azi pe pielea ta, nu asa slabesti, dimpotriva..De foame te arunci pe ce-ti vine la gura si mananci mai mult..
Secretul e clar:3 mese regulate si 2 gustari, alimente sanatoase nu dulciuri, si sigur ca poti, daca am putut eu poti si tu..mai ales ca ai putine kg de slabit
Cu iubitul si familia lui..te poti abtine, discuta cu ei ceea ce iti doresti, sotul meu mananca normal, e si italian, deci e mort dupa paste, pizza, eu ma abtin, nu e greu cand imi doresc ceva cu adevarat..
Despre cum sa te masori corect intra aici:
Cum ne luam masurile? - Slabute.ro

Cum ne luam masurile? - Slabute.ro
Tu zici ca mananci sanatos, bravo, e un inceput, dar trebuie sa-ti respecti si orele de masa, chiar daca asta inseamna sa mergi cu casoleta sau senvsurile dupa tine, si fructele sau iaurtul pt gustare..Nu cred ca e asa greu, trebuie sa vrei!
Te pup, o seara buna!
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]