View Single Post
  #8 (permalink)  
Vechi 10 ian 2011, 15:58:45
iuliana burlacu's Avatar
iuliana burlacu iuliana burlacu este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 25 nov 2010
Locaţie: bucuresti, Romania
Vârsta: 45
Dieta: montignac
Date: 170cm, 90kg
Mesaje: 212
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Iuliana, mamica de Maria

Citat:
Anterior postat de maryg Vezi mesajul
Bine ai venit printre slabute!
Sa-ti traiasca printesa !

Din cate am citit esti destul de bine informata ....si cu toate ca iti doresti sa slabesti stii care sunt motivele pentru care procesul este foarte incetinit! Ti-ai organizat mesele...!Foarte bine ..!Pt.simpla ta curiozitate ai putea sa vezi si cate kcal.consumi zilnic!Si cantitatile prea mari pot influenta acest proces!

Esti foarte motivata,asta e de bine!Ai o gramada de motive pt.care cu siguranta vei ajunge o slabuta!

Nu am vazut nimic legat de sport! Sau poate am trecut eu cu vederea?

Iti doresc mult succes in alunagarea kg.-lor!
Multumesc de urari ! Chiar ma simt mai bine de cand v-am descoperit.
Well, m-am folosit de calculatorul de calorii de pe site si consumul era ok. Nu mai stiu cifra exacta,dar zicea sa se poate slabi asa vreo 5 kg/luna. Ceea ce este foarte bine, dupa parerea mea.
Sport fac dimineata, la prima ora ,atat cat ma tine spatele. Adica aerobic, vreo 30-40 de min plus ceva ridicari de gantere, niste abdomene si genoflexiuni. Mai dau si cu aparatul de masaj cand apuc. M-am gandit eu ca fiind sedentara si cu probleme de coloana , sa nu fortez nota ca ajung la spital. Sper ca in timp sa pot sa fac ceva mai multa miscare.
Mult succes si tie si toate cele bune!
__________________
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...aria-7650.htmlJurnal Iuliana,mamica de Maria
iuliana burlacu, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2448 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1931 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]