View Single Post
  #8 (permalink)  
Vechi 21 ian 2011, 12:50:16
Riri's Avatar
Riri Riri este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 18 dec 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 41
Dieta: Dukan
Date: 170cm, 69kg
Mesaje: 57
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Riri - dieta proteica

Citat:
Anterior postat de Livia89 Vezi mesajul
eu iti propun totusi sa schimbi putin strategia, si iti si explic de ce: daca introduci putin sport zilnic, cam 20-30 de minute de ceea ce simti tu ca te solicita pe tine, iti vei schimba dintr-odata stilul de viata din sedentar in mediu activ, si pana se va obisnui corpul cu aceasta schimbare, o sa pierzi deja cam 5-6 kg in putin peste o luna eu cel putin asa am observat, atat pe mine cat si pe altii... am mancat ca si inainte, evitam doar bombele calorice, m-am axat pe sport si asta a fost "boost"-ul de inceput dupa ce ajungi sa stagnezi chiar si cu sport, o sa ai deja rezistenta sa faci ceva mai mult, si poti introduce si o dieta mai specifica sunt multe sporturi pe care le poti face in casa, dupa filmulete, cauta Start Walking, Zumba, dansuri pe youtube si pe torrenti, incearca orice te atrage pe tine

de dieta nu am ce sa-ti zic, bravo ca te poti tine de aceasta faza eu m-as urca pe pereti daca mi s-ar interzice SI legumele ca tin SB si acolo papi doar legume, carne, oua si lactate... si oricum, cam simt lipsa fibrelor, tu nu?

m-am uitat peste poze si tin sa-ti zic ca esti o scumpa ai o fata de ingeras, si mereu zambareata si incantatoare nu am observat diferenta de kg din poze, dar cred ca poate te-ai ascuns tu sa nu te lasi fotografiata nu te ingrijora, pt orice problema exista o solutie

sper ca vei putea tine cont de sfatul meu si ca este la obiect
la zumba am fost. nu ma tin plamanii la o ora de tzopaiala intensa . o sa incep cu mers si alergat pe banda plus bicicleta eliptica (la sala sau acasa).

cu legumele...hmm, eu sunt o carnivora convinsa care mananca legume din bun-simt si pt ca asa m-au educat ai mei, sa pun o salata langa friptura aia. regimul asta e mana cereasca pentru mine . daaar, presimt ca voi simti nevoia si de legume. oricum, mai am doar trei zile de faza 1 (sa fac 10) si apoi o sa fie lejer cu 3/5 zile PP si 3/5 zile PL. o sa incerc insa sa iau de la plafat taratele alea de ovaz recomandate. ca sa nu-mi fac praf intestinul gros de la atata carne...

in poze si in general...am grija cum ma imbrac in asa fel incat sa nu se distinga foarte bine formele...si aleg hainele cu grija sa ma avantajeze...poate de asta nu se vede diferenta...

Livia, multam de sfaturi. toate sunt la obiect. esti o dulce ca-ti pasa