Subiect: Jurnal novatyny
View Single Post
  #8 (permalink)  
Vechi 28 ian 2011, 21:02:39
novatyny's Avatar
novatyny novatyny este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 29 dec 2010
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 34
Date: 158cm, 52kg
Mesaje: 27
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal novatyny

azi de dimi am avut examen si dupa o noapte nedormita am consumat si energizantul si acel 3 in 1 ca sa pot rezista si azi pt alte activitati.........
si nu stiu daca este un obicei, dar in fiecare dimineata cand plec pe undeva, la facultate, examen sau ce stiu eu alte activitati si este foarte devreme intotdeauna mananc ceva ciorba, supa sau nah tocana si in cazul asta mazarea aceea, toate preparate de mama, deoarece le incalzesc repede la cuptor si am plecat....
crezi ca e bine asa???? ce altceva as putea sa mananc la micul dejun asa repede si consistent, fara paine cu alte prostii( nu pot sa rec ziua fara sa manac asa la micul dejun)????
si tonul tot de mama cumparat... ea la ales o sa ii spun sa cumpere ton simplu sau ma rog....
novatyny, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1827 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1310 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 536 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]