View Single Post
  #8 (permalink)  
Vechi 21 feb 2011, 20:08:13
Roxii's Avatar
Roxii Roxii este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 30 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 31
Dieta: Mentinere
Date: 163cm, 48kg
Mesaje: 3.308
Aprecieri acordate: 4
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Jurnal oana vintila - am nevoie de sustinere

Citat:
Anterior postat de oana vintila Vezi mesajul
Of Roxy atre as vrea sa am si ueu vointa ta insa nu e asa decat foarte repede si in plus cred ca sunt pe sistem nervos ca am o pofta de mancare de nu pot sa iti explic....

Nu stiu ce sa mai fac ca sa ma abtin da-mi solutii.....sunt deja disperata cred ca m-am obsedad cam mult cu tema slabitului nu stiu ce sa mai zic ca ceva ciudat se intampla cu mine

Te pup si ms mult ca esti alaturi de mine...sper ca nu te plictisesc cu aceasi poveste insa nu stiu ce sa fac nu ma mai gandesc la altceva decat la cum sa slabesc si faza e ca nu am rabdare ....dupa mine ar trebui sa se cunoasca rezultatelel ziua urmatoare a dietei si nu in timp insa nu stiu cum sa fac sa nu mai gandesc asa

ajuta-ma te rog
Nu ma plictisesti,stai linistitaPai probabil nu mananci cat trebuie,de aia iti este foame,sau dak mananci peste 1000 de calorii si totusi iti e foame incearca sa mananci mai mult dar mai slab caloric(exemplu:salata e mai slab calorica,in concluzie poti sa mananci mai multa,la fel si iaurtul,sau supa,etc).Ai mare grija si sa te hidratezi corespunzator,pentru ca uneori poti confunda setea cu foamea.

Citat:
Anterior postat de oana vintila Vezi mesajul
Inca ceva:sigur se slabeste mancand de 5 ori pe zi?????????ca daca e asa raman si eu mai linistita ca simt ca nu ma satur cu ce mananc si ma abtin de multe pana nu mai pot si cand dau in ele nu mamai satur samananc toate porcariile
Bineinteles ca se slabeste mancand de 5 ori pe zi,ba chiar asa este si cel mai indicat.Eu am mancat si de 6 ori de obicei si totusi am slabit.Important este sa te abtii de la prostii si daca vei manca sanatos,de 3 ori pe zi+2 sau 3 gustari vei slabi
__________________
Jurnal Roxii

Cursul dragostei adevarate nu a fost niciodata neted. – William Shakespeare
Roxii, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2044 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1527 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]